Sposoby na niedrogą reklamę

15 kwietnia 2020 Off By admin
Sposoby na niedrogą reklamę
efektywna reklama niewielkiej firmy nie musi być kosztowna. Do odbiorcy można dojść już za kilka tysięcy złotych. Do doboru mamy bez liku sposobów – od prostych ulotek po kampanie w lokalnych mediach.

Herbata ziołowa

Autor: ESSIAC®
Źródło: ESSIAC®
Lampa sufitowa Escape

Autor: LZF
Źródło: 9design
Każda osoba otwierająca biznes musi pamiętaj o reklamie.

Jeśli przeczytane przez Ciebie tu materiały są zbyt skąpe, to ta wyczerpująca treść na pewno okaże się warta Twojego zainteresowania.

Nawet znakomity pomysł na biznes nie sprawdzi się przy niedostatku klientów. Nie trzeba jednak działać pochopnie. Gdy interes dopiero rozkręcamy, ważny jest każdy grosik. Wielkie środki na reklamę w telewizji czy największych pismach wydają rynkowi giganci. Na początku starczą foldery – druk ulotek nie jest bardzo drogi – anons w lokalnej prasie albo internecie ewentualnie niewielki billboard w sąsiedztwie przedsiębiorstwa. Dobór sposobu zależy od finansowych możliwości, jak także zakresu prowadzonych działań. Większość specjalistów podkreśla jednakże, że planując najmniejszą nawet kampanię reklamową, powinniśmy wykorzystać metody mieszane. Taka strategia zwiększa szansę na dotarcie do większej grupy klientów. Dla przykładu nowo powstała restauracja powinna zdecydować się na kolportaż ulotek na terenie pobliskich osiedli, jak i na kilka niedrogich reklam w lokalnej prasie bądź darmowych gazetkach. Istnieje wiele sposobów na korzystanie z konkretnych rodzai reklamy i zaplanowanie kampanii reklamowej.

Ulotki jest to prosty i tani sposób dojścia do klienta, należy jednak uważać z nimi. Rozmazane na szybie samochodu bądź zalegające przy wejściu do klatek schodowych odstraszą klienta.

Kiedy ulotek będzie zbyt dużo, dla poniektórych rodzajów biznesów będzie to niebezpieczne. Firma remontowa zatrudniająca trzy osoby nie powinna rozrzucić jednocześnie kilku setek ulotek. Nie będzie w stanie obsłużyć wszystkich klientów.