Serdeczność w stosunku do drugiej osoby zdecydowanie jest dobra. Czemu warto być dobrym dla innej osoby?

5 października 2021 Off By admin
Serdeczność w stosunku do drugiej osoby zdecydowanie jest dobra. Czemu warto być dobrym dla innej osoby?
Czy wiesz z czym się wiąże efekt wyświadczonej przysługi? Na pewno wiesz, bo nie raz tego doświadczyłeś. Jest także nazywany efektem Benjamina Franklina. Skłonność do zmiany swojego stanowiska na lepsze co do ludzi, dla których zrobiło się jakąś miłą przysługę. Czy doświadczasz tego często we własny życiu?

mężczyźni rozmawiający na ulicy

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com
Efekt wyświadczonej przysługi najczęściej wyjaśnia się na zasadzie kategorii dysonansu poznawczego. Uczynienie czegoś dla drugiej osoby, szczególnie w sytuacji, kiedy jej nie lubimy albo jest dla nas obojętna, może spowodować dość osobliwy stan, swego rodzaju napięcia. Żeby zredukować taki dysonans dokonujemy zmiany naszej postawy, coś jakby pomoc dla tej osoby wynika z faktu, iż ją lubię. Nawet jeśli przed podjęciem pomocy ta kwestia była dla nas całkiem inna. Czasem doświadczamy takiego stanu, chociaż odczuwamy go różnie i nie jest obowiązkowo taki, jak ten określony w definicji. Prawda jest taka że, jak jakiejś osobie pomagamy to czujemy się bardzo dobrze, mamy dobry nastrój, dlatego iż komuś pomogliśmy. Mamy poczucie spełnienia dobrego uczynku.

Osoby wierzące mogą też odbierać to na zasadzie, że na tym przecież polega pomoc bliźniemu.

Jeśli zaintrygowały Cię elementy tego artykułu, to do zweryfikowania (https://www.zooglobe.pl/pol_m_Psy_Karmy-wedlug-firm_Farmina-ND-Quinoa-Canine-1573.html) jest także kolejna strona, gdzie odkryjesz masę informacji na ten temat.

Może się to przez to wiązać z koncepcją zbawienia, która urzeczywistnia się poprzez wiarę, lecz także poprzez pomoc drugiemu człowiekowi. To także łączy się z ogólnie pojętą życzliwością, gdy mijamy kogoś na ulicy i staramy się być dla tej mijanej osoby mili albo tak normalnie na naszej twarzy pojawia się uśmiech.

Podoba Cię taki tekst? Zatem sprawdź jeszcze to, tutaj też są tylko świetne informacje (https://www.tombet.com.pl/blog/), które na pewno Cię zainteresują.

Na przeróżnych poziomach znajdziemy zastosowanie tej zasady (). W ostatnim czasie dajmy na to coraz bardziej popularne stają się portale, gdzie możemy wystawić coś nie biorąc za to pieniędzy. Czemu to robimy? Z pewnością z racji pobudek osobistych, aby pozbyć się konkretnej rzeczy, bo nie posiadamy na nią miejsca, lecz bardziej czynimy w ten sposób, aby komuś ofiarować jakąś darmową rzecz.

Produkty spożywcze

Autor: Janet McKnight
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nam nie będzie już potrzebna, to czemu ktoś inny nie ma z tej rzeczy korzystać. Tak działa to w różnych miejscach w naszym kraju, jak oddam za darmo Olsztyn. Doskonale to działa, gdyż z jednej strony mamy osobę, która coś zyska, a z kolejnej kogoś, kto może jakąś rzecz oddać i poczuć się miło z tym faktem, iż sprawiło się komuś taką niespodziankę.