Rynek mieszkaniowy w Polsce – z jakiego względu młodzi ludzie znajdują się w bardzo trudnej sytuacji?

24 marca 2020 Off By admin
Rynek mieszkaniowy w Polsce – z jakiego względu młodzi ludzie znajdują się w bardzo trudnej sytuacji?
Posiadanie swojego mieszkania, nawet niewielkiego, daje wrażenie bezpieczeństwa. Lokale wynajmowane zawsze należą do innej osoby – właściciel w sumie z dnia na dzień może wypowiedzieć umowę, zakazać dokonywania wszystkich zmian w wystroju czy posiadania zwierząt. Reasumując – nigdy nie jest się u siebie. Kupienie mieszkania jest więc oczywiście jedną z najistotniejszych decyzji w życiu. Trzeba to mieć na uwadze. Jak w takim razie przedstawia się rynek mieszkaniowy w Polsce?

mieszkanie od dewelopera

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, nieruchomości są bardzo drogie, przede wszystkim w dużych miastach, gdzie popyt na tego rodzaju lokale jest duży, ponieważ kategoryczna większość Polaków przenosi się do miast ze wsi, czy to do pracy, czy do szkoły. Sporym zainteresowaniem odznaczają się najczęściej mieszkania niewielkie, na przykład kawalerki Wrocław (mieszkania w niskiej cenie), jako że ich ceny są najniższe, a wiele osób, chcąc zakupić własne M, musi starać się o kredyt hipoteczny na kilkadziesiąt lat, który nie tak łatwo jest otrzymać, w szczególności jeśli nie osiąga się niezbędnych zarobków oraz nie ma się stałej pracy. Banki pod tym względem są dzisiaj faktycznie bardzo ostrożne, wobec tego niektóre osoby muszą kupować mieszkania mniejsze, jako że dostają niewielką kwotę kredytu.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Jeśli tak, to śmiało zobacz, co się znajduje w ofercie (https://kwazar-lampy.pl/zarowki-led-gu10-230V), która dotyczy pokrewnej problematyki.

Dodatkowo, należy pamiętać że nabywając mieszkanie od dewelopera (atrakcyjne mieszkania) można wziąć udział w rządowym programie pomocowym „Mieszkanie dla Młodych”. Jest to propozycja dla osób, jakie nie ukończyły 35 roku życia oraz wybierają mieszkanie, jakiego wielkość i cena mieszczą się w ograniczeniach nałożonych przez program.

Gdy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto inne nasze strony, które przedstawiają to zagadnienie – z pewnością też Cię zaciekawią.

Sytuacja lokalowa młodych Polaków jest naprawdę zła. Zakup mieszkania jest związany z poważnym obciążeniem finansowym, a w czasach, gdy wiele osób boryka się z bezrobociem bądź nie ma stałej pracy, a zarobki są naprawdę niewielkie, otrzymanie kredytu staje się coraz trudniejszym zadaniem, gdyż banki chcą mieć gwarancję, że klient będzie oczywiście w stanie spłacić swoje zobowiązania. Niestety, dziś również osoby, które ukończyły szkołę i są pełnoletnie w wielu przypadkach mieszkają z rodzicami. Zdarza się, że również osoby, które zakładając swoją rodzinę nie mają wyjścia i mieszkają ze swoimi rodzicami, co nie zawsze jest odpowiedni rozwiązaniem.