Rozmaite drogi dotarcia do klienta. Reklama zewnętrzna.

10 lipca 2021 Off By admin
Rozmaite drogi dotarcia do klienta. Reklama zewnętrzna.
Przedsiębiorstwa sprzedające różne dobra, tworzące całkiem nowe przedmioty, starają się o to, żeby ich reklama była dobrze widoczna i docierała do dużej ilości ludzi. Możemy postawić na reklamę telewizyjną albo w radio puszczaną w najbardziej rozchwytywanym momencie dnia, można opłacić serię artykułów sponsorowanych w prasie lub nająć osoby rozdające ulotki, które przejdą się po centrum miasta wiele razy, żeby przechodniom wręczyć tę bardzo ulotną informację. A który kanał najlepiej będzie przyciągał potencjalnych klientów w większym mieście?

billboard

Autor: ING Group
Źródło: http://www.flickr.com
Z różnych nośników promocji zewnętrznej najpopularniejszymi są billboardy i reklamy świetlne, a daleko za nimi – nadmuchiwane przedmioty. Oczywiście duży poster promocyjny typu billboard Bydgoszcz, Gniezno czy Łódź mają ich w centrum miasta naprawdę dużo, zapewnia niebywale przyciągający uwagę i kreatywny komunikat, jeżeli jest opracowany z pomysłem. Billboard posługuje się słowami i obrazami w sposób bardzo kreatywny – zobacz billboardy w Bydgoszczy.

Chcemy Cię zachęcić do kolejnej porywającej witryny – kontynuuj oglądanie (https://alena-firany.pl/karnisze-160-cm.html) bez przeszkód, by mieć możliwość zapoznania się z innymi postami na ten temat.

Dobry banner posługuje się prostym, czytelnym językiem i symbolem dostosowanym do targetu, co sprawia, iż adresat od razu rozumie, co tak naprawdę zobaczył na plakacie. Pomysłowo wykorzystane części przestrzenne powodują, iż ten rodzaj przekazu jest wyjątkowy, rzuca się w oczy, a wybrane elementy pozostają w umyśle na lata. Dzięki temu outdoor świetnie

billboard

Autor: Marcel Ekkel
Źródło: http://www.flickr.com

eksponuje markę, produkty, usługę, do jakich przyciąga kolorem, kompozycją, pomysłem lub jasnym przekazem.

Jednak pojawia się mnóstwo głosów, że billboardy Łódź czy inne miasta w naszym kraju po prostu szpecą. Zalew reklamy w przestrzeni publicznej powoduje, iż urok miast po prostu znika.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu uważasz, że warto byłoby bardziej poznać ten temat, to ponadto zerknij tutaj.

Reklamujący samo miasto billboard Bydgoszcz umieszczony w charakterystycznych miejscach w przestrzeni i na peryferiach wygląda całkiem dobrze, jednak pojawiające się z dużą częstotliwością billboardy promocyjne zupełnie zabijają charakterystyczny klimat miasta.

Zewnętrzna reklama na pewno działa, nie musimy być ekspertem, żeby to stwierdzić. Jednakże instalowane w całym mieście wielkie billboardy Łódź albo inne miasta po prostu oszpecają. Historycznej starówki i urokliwych dzielnic niebawem po prostu nie będzie.