Regulamin serwisu internetowego – dlaczego ma tak duże znaczenie i jakie mogą skutki jego nieprawidłowości.

24 lipca 2019 Off By admin
Regulamin serwisu internetowego – dlaczego ma tak duże znaczenie i jakie mogą skutki jego nieprawidłowości.
Regulamin sklepu internetowego – dlaczego ma tak duże znaczenie i jakie mogą być konsekwencje jego nieprawidłowości.

Rozwój internetu sprawił, że przedsiębiorcy świadczą obecnie drogą elektroniczną bardzo dużą liczbę usług. Wiele z nich jest tylko wirtualna, jak na przykład hosting stron czy reklama internetowa. Inne mogą się wiązać z czynnościami wykonywanymi w prawdziwym świecie, i tu mowa jest w głównej mierze o internetowej sprzedaży, gdzie zamówienia będzie się składać w wirtualnych sklepach, a zakupione towary wysyła się w tradycyjny sposób do klientów.

wejdź na stronę

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Na wszystkich przedsiębiorców, którzy w jakikolwiek sposób wykonują usługi przez internet, ustawodawca nałożył kilka ważnych obowiązków. Najważniejszym z nich jest posiadanie regulaminu, będzie to dotyczyć każdego prowadzącego działalność przez sieć, zarówno wszystkich internetowych sklepów, jak również innych usługodawców. Niezwykle istotne jest to, że taki regulamin powinno się nieodpłatnie udostępnić klientom. Najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie regulaminu w swoim serwisie internetowym, tak żeby każdy po zajrzeniu do odpowiedniej zakładki mógł się z nim zapoznać.

Nieposiadanie regulaminu lub jego nieodpowiednie sformułowanie może być dla właściciela strony dość kosztowne. Za każdy niedozwolony wpis można ponieść karę finansową, a niekiedy może ich być w regulaminie nawet kilka. Wszystkie one można znaleźć w wykazie niedozwolonych klauzul, w którym prezentowane są wszystkie wpisy, jakie pojawić się nie mogą w regulaminach.

Nasz tekst wydał Ci się interesujący? Masz ochotę na następne posty? Zatem nie wahaj się i klikaj (http://www.workservice.pl/praca/produkcja/lublin/) w ten link.

Warto więc, jeśli się ktoś zaczyna angażować w internetowy handel, dokładnie skontrolować regulamin sklepu, który posiada. Okazać się bowiem może, że niektóre jego paragrafy będą niedopuszczalne, a niektóre prawnicze firmy jedynie na to czekają, żeby je wyłapać i próbować na tym zarobić (regulaminy sklepowe).

Ważne, żeby czymś takim zajęli się doświadczeni prawnicy, gdyż prawo, zwłaszcza w obszarze handlu sieciowego zmienia się dynamicznie, cały czas wynajdowane są kolejne niepoprawne klauzule, i tylko ktoś będący cały czas na bieżąco z tym tematem będzie dobrze się tym zająć.