Ramy drewniane są intrygującą dekoracją każdego lokalu

24 września 2018 Off By admin
Ramy drewniane są intrygującą dekoracją każdego lokalu
Aktywność artystyczna towarzyszy człowiekowi od bardzo dawna. Poniekąd to właśnie artystyczne wyrażanie swojego „ja” jest tym, co odróżnia ludzi od zwierząt. Pierwsze wyrazy sztuki odkryto w 1940 roku w jaskini Lascaux, która mieści się w południowo-zachodniej części Francji. Ścienne rysunki zostały stworzone prawdopodobnie w okresie paleolitu. Wizje ówczesnych artystów były tworzone w różnych epokach i ukazują głównie zwierzęta roślinożerne takie jak jelenie. Do ich namalowania wykorzystywano naturalne barwniki, takie jak ochra.

obraz

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwój w świecie dotyczy każdej dziedziny życia. Wyraźnie widać to na przykładzie sztuki i jej rozwoju od czasów prehistorycznych przez na przykład sztukę nowożytną aż do dnia dzisiejszego. Pieczołowicie dopracowywane rzeźby światowych artystów, na przykład Pieta watykańska spod dłuta Michała Anioła, lub genialnych plastyków, którzy zostawili dla nas dzieła takie jak Guernica Pabla Picasso świadczą o tym, że wrażliwość na sztukę jest czymś stałym dla człowieka, niezależnie od czasów, w których dane nam było się urodzić.

Mając tą wiedzę, powinno się wykorzystać ją w codzienności. Wytwory sztuki maja świetny wpływ na ludzkiego ducha. Dzięki sztuce możemy oderwać się od wyścigu szczurów, zdobywania pieniędzy, by w spokoju wyciszyć się i upajać doznaniami estetycznymi – zobacz: obrazy do salonu na płótnie.

Rozwój techniki sprawił, iż każdy z nas może mieć w domu wydruk na płótnie, na przykład reprodukcję tworów najwybitniejszych artystów wszechczasów. Nie musimy wydawać ogromnych sum, by poczuć to, co chciał wyrazić autor w swoim artystycznym akcie. Ramy drewniane z pewnością dodadzą stylu i uzupełnią kompozycję zakupionego obrazu, tworząc świetną ozdobę każdego wnętrza.

Więcej na stronie http://twoja-galeria.eu/