Radca prawny – znacznie taniej, a równocześnie na takim samym poziomie jak adwokat!

5 stycznia 2021 Off By admin
Radca prawny – znacznie taniej, a równocześnie na takim samym poziomie jak adwokat!
Jeszcze parę lat wcześniej rozróżnienie na radców prawnych oraz adwokatów było naprawdę duże – zwykle radcowie prawni uważani byli za tych mniej zdolnych, a jednocześnie tańszych. Jeśli ktoś miał łatwą sprawę, wymagającą właściwie jedynie podpisu prawnika, wówczas kierował swoje kroki akurat do radcy prawnego – jeżeli zaś chodziło o naprawdę poważną sprawę, wtedy oczywiście większość osób korzystała z usług adwokatów.

Sprawdźmy, jak jest dzisiaj!
Zakres uprawnień
ledowy człowieczek

Autor: GillyBerlin
Źródło: http://www.flickr.com
Kilka lat temu zmieniono ustawy o radcach prawnych i adwokatach, przyznając tym pierwszym znacznie większy zakres uprawnień niż uprzednio – Jeśli dzisiaj potrzebujesz na przykład obrońcy w sprawie karnej, praktycznie bez żadnego problemu możesz zwrócić się akurat do radcy prawnego, a on bez wątpienia będzie w stanie Ci pomóc. Część z nichradców niewątpliwie będzie miała na razie nieco mniejsze doświadczenie niż adwokat, jednakże jeżeli wybierzesz dobrze, wtedy na pewno nie będziesz zawiedziony.
Dron

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
Mniejsze ceny
Jeśli chodzi o stawki, jakie proponuje adwokat i sprawdzony radca prawny Wrocław zdecydowanie może poszczycić się naprawdę wielkimi różnicami – najprawdopodobniej w pozostałych większych miastach jest tak samo. Jeśli zatem zdecydujesz się na radcę prawnego, wtedy będziesz mógł liczyć na właściwie takie same usługi za o wiele mniejszą cenę niż w wypadku adwokata.

Zazwyczaj także kolejki do radców prawnych są znacznie mniejsze, jeśli więc zależy Ci na czasie, wówczas radca z pewnością będzie znacznie lepszym pomysłem.
Podsumowując – nie bójmy się radców prawnych! Zazwyczaj są nam zaoferować naprawdę dobrej jakości usługi za o wiele niższą cenę niż nawet przeciętny adwokat.