Przedsiębiorcy, którzy chcą rozszerzyć swoją działalność potrzebują przede wszystkim kontaktów

5 kwietnia 2019 Off By admin
Przedsiębiorcy, którzy chcą rozszerzyć  swoją działalność potrzebują przede wszystkim kontaktów
Jasne że, nie trzeba brnąć do tego celu pomalutku i osobiście szukać potencjalnych klientów. Wyjście na odnalezienie takich może okazać się prostsze.
W takiej sytuacji doskonałym sposobem okazuje się być zakupienie bazy danych osobowych.

rodzina

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

W tym miejscu od ręki rodzi się jednak wątpliwość, czy to jest zgodne z prawem, jeśli ochrona danych osobowych bywa tak starannie strzeżona przepisem prawa? Należy koniecznie w tym punkcie nadmienić, że zakup takiej bazy danych osobowych w świetle prawa bywa po prostu przetwarzaniem, ale mimo to takie rozwiązanie nie okazuje się niezgodne z obowiązującym prawem. Jeśli zdecydujemy się na taki zakup powinno się zwrócić jedynie baczną uwagę na to, czy podmiot oferujący taką sprzedaż posiada wszelakie wymagane ustawą zgody zarówno na przetwarzanie, jak też na sprzedaż danych. Wówczas sytuacja okazuje się jak najbardziej klarowna i nie ma powodu, aby się tego obawiać. Wskazane jest w tym punkcie nadmienić, że podmiot posiadający zgodę na sprzedaż bazy danych osobowych nie jest zobowiązany zwracać się do zainteresowanych z ponowną prośbą o wyrażenie zgody na takie działanie, nawet w sytuacji, jeżeli od czasu takiego wyrażenia zgody minęło rzeczywiście bardzo dużo czasu.

Korci Cię, aby napisać szczerą opinię pod powyższym tekstem? Pamiętaj, że nawet krótki komentarz z strony (https://sensive.pl/) zostanie przez nas przeczytany z radością.

Jego upływ nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Nie trzeba zatem się bać takich sposobów, powinno się jedynie skrupulatnie sprawdzić, czy sprzedający takie zgody na sprzedaż i przetwarzanie danych posiada. To w zupełności wystarczy