Proste sposoby na niewielką łazienkę

3 stycznia 2022 Off By admin
Proste sposoby na niewielką łazienkę
Aranżacja niedużej łazienki w ergonomiczny a także funkcjonalny sposób, bez rezygnowania z wszelakich udogodnień może być nie lada wyzwaniem.
Istnieje dużo sposobów, przy wykorzystaniu których mała umywalnia będzie sprawiać odczucie przestronnej a jednocześnie nie zabraknie w niej niezbędnego oprzyrządowania.

Pierwsza metoda dwa w jednym – natrysk + wanna. Najlepsza opcja, gdy nie można pozwolić sobie na wygospodarowanie powierzchni dla dwóch toalet w domu, zaś chcemy mieć jedno i drugie. Dzięki takowemu rozwiązaniu, w jednej niewielkiej łazience mamy do dyspozycji rozmaite możliwości kąpieli zostawiając przy tym dość dużo miejsca dla innego wyposażenia.

Jeśli omawiany temat Cię zaintrygował, sprawdź szybko ten świetny link (https://www.projektoskop.pl/fundamenty/) – przeczytasz tam wiele ciekawych informacji.

Dziś na rynku dostępne są różne typy wanien prysznicowych i z pewnością do każdego typu toalety znajdziemy coś odpowiedniego. Nad wanną proponuję utwierdzić uchwyty na suszarkę, taka suszarka ulokowana nad wanną nie zajmie niepotrzebnie naszej cennej powierzchni.

zbliżenie - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne są również stosowne meble łazienkowe. Nie powinno być ich za dużo, tylko tyle ażeby ukryć nieodzowne drobiazgi. Im mniej drobnych obiektów na widoku, tym toaleta bardziej przestronna. Dobrym wyjściem jest np. rozlokowanie pojemnych szuflad na kosmetyki, szczotki jak też suszarkę bezpośrednio pod umywalką. Świetnym pomysłem jest także „niedostrzegalna” szafka za zwierciadłem czy też szafka nad zabudową stelaża WC. Zaistniały w ten sposób schowek na ręczniki możemy sprytnie skryć, obudowując stelaż podtynkowy WC tym samym materiałem, z którego wykonane zostały przody szafki.

W niedużych umywalniach częstokroć odchodzi się od brodzików na rzecz odwodnień liniowych, które doskonale „wtopione” w powierzchnię posadzki pozwalają zyskać ponadprogramowe centymetry w łazience.