Problemy z zasypianiem ma coraz większa liczba osób

19 listopada 2021 Off By admin
Problemy z zasypianiem ma coraz większa liczba osób
Cały stres dnia powszedniego daje o sobie znać dokładnie w nocy. Niekiedy nie możemy zasnąć bardzo długo, nieraz zasypiamy, lecz nasz sen bywa niespokojny i budzimy się co jakiś czas, a w rezultacie rano czujemy się totalnie wyczerpani.

Salon w stylu industrialnym

Autor: Magdalenie Borowiak
Źródło: B.M. Polska Sp. z o. o.

Nie pomaga ani komfortowo ułożona poduszka, ani przewietrzenie pomieszczenia przed snem. Wszystko okazuje się niezadowalającym zabiegiem do tego, aby porządnie się wyspać i wstać zrelaksowanym i w pełni sił.

Jeżeli przedstawione w niniejszym wpisie informacje są dla Ciebie pasjonujące, to dodatkowo, który posiada analogiczne teksty.

Po pewnym czasie łykamy witaminy, które pomagają dość szybko zasnąć, ale na dłuższą metę i to nie okazuje się dobrym sposobem. Organizm przywyknąć do nich i później bez nich nie zaśniemy – po co nam to? Ty też masz takie problemy? Na początku było niekomfortowe łóżko, następnie zła poduszka, kolejnym razem kołdra? To nie w nich tkwi Twój problem, ale w samej Tobie. Czy przed snem rozmyślasz o wszystkich pracach, jakie musisz wykonać następnego dnia? Masz jakiś problem, może nawet błahy, lecz nocą urasta do rangi tragedii ? Takie rzeczy właśnie utrudniają nam spokojny sen. Nie poduszka, nie łóżko, ale nasze zdenerwowanie i nieumiejętność wyzbycia się stresu. Zamiast więc co jakiś czas wymieniać wyposażenie sypialni, weź udział w zajęciach jogi, wyjdź na spacer wieczorem, albo nawet pobiegaj – a prędko zobaczysz, iż faktycznie jest możliwe bardzo szybko zasnąć , przespać całą noc i wstać zupełnie wypoczętym. Nie myśl na wieczór o niemiłych sprawach, lecz o czymś miłym.

mycie okien
Spróbuj się odprężyć przed snem, nie oglądaj filmów akcji czy horrorów – one również mogą mimowolnie rozbudzić w nas zdenerwowanie.

Najwłaściwiej by było, by telewizor zniknął z sypialni. Zobaczysz, że wcale nie potrzebujesz witamin, aby bardzo szybko zasnąć i wstać w pełni zrelaksowaną.