Problem wilgoci w budynkach – jak się przed nią bronić

21 września 2019 Off By k.s.
Jednym z podstawowych kłopotów spotykających ludzi mieszkających w starych budynkach są nieszczelne okna i pokrycia dachowe. W rezultacie mieszkanie błyskawicznie się wychładza, jak również możliwe staje się przedostawanie się do środka nadmiaru wilgoci. Problem występowania wilgoci i różnorodnych grzybów w pomieszczeniach jest zjawiskiem bardzo męczącym i niełatwym do wyeliminowania.

Benjamin Moore prezentuje Kolor Roku 2011

Autor: B.M. Polska
Źródło: B.M. Polska

Zniszczenia spowodowane przez nadmiar wilgoci natomiast bywają tak wielkie, że mieszkanie wymaga całkowitego remontu. Jednym z negatywnych następstw zawilgocenia mieszkania jest uciążliwy brzydki zapach. Zjawisko to z kolei się rozszerza, ponieważ grzyb obejmuje stopniowo także sprzęty, a więc między innymi meble, które stopniowo gniją. Dlatego tak znaczące jest zapobieganie występowania wilgoci, a także odpowiednie jej eliminowanie w przypadku wystąpienia. Rozwiązaniem będzie na przykład wykorzystanie maszyn takich jak osuszacze (przydatne porady. Żeby stwierdzić wilgoć w mieszkaniu, niezbędna jest termowizja (kliknij)

Negatywne następstwa wilgociPoza podanymi przykrymi skutkami wystąpienia wilgoci w domu, takimi jak gnicie i uszkodzenie sprzętów i umeblowania, jest jeszcze kilka innych. Nie każdy wie bowiem, że zbyt wilgotne powietrze może mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Sprzyja bowiem występowaniu grzybów i pleśni, których opary bywają niebezpieczne dlapłuc.

Szalenie nam miło, że ten tekst wywarł na Tobie przyjemne uczucie. Mamy zamiar zachęcić Cię do następnej witryny – tam można zobaczyć również (https://www.c-l.pl/kategoria-produktu/zywice/zywice-do-odlewow/) zajmujące wpisy.

Jest to sytuacja bardzo groźna dla alergików. Pleśni bowiem mają bardzo silne działanie uczulające, mogące ponadto pogorszyć stan osób cierpiących na astmę. Ponadto wilgoć i pleśń na bardzo negatywny wpływ również na sprzęt elektroniczny oraz na papier i książki.

Urządzenia do eliminowania wilgociIstnieje dużo rozmaitych urządzeń wykorzystywanych do obniżania wilgotności powietrza. Umożliwiają one niedoprowadzenie do pojawienia się wilgoci i niebezpiecznych pleśni. Korzystnym rozwiązaniem bywa przykładowo kupno takiego urządzenia (zobacz wciągarka łańcuchowa w ofercie firmy Cleo Polska) jak osuszacz powietrza. Jest to niezwykle przydatne narzędzie, wyłapujące zbędną wilgoć z powietrza we wnętrzu. Należy pamiętać jedynie, by tego rodzaju urządzenie opróżniać z wody co jakiś czas. Są to urządzenia bardzo funkcjonalne i polecane do stosowania we wnętrzach zagrożonych pojawianiem się grzybów. Umożliwia to poprawę warunków życia, a co z tym związane komfortu domowników.