Posiadasz firmę przewozową? Zatroszcz się o raport intrastat

9 stycznia 2020 Off By admin
Posiadasz firmę przewozową? Zatroszcz się o raport intrastat
Od kiedy Polska została przyjęta do grupy krajów Unii Europejskiej, całkiem dużo zmieniło się na jej obszarze. Dzięki temu wielu biznesmenów mogło zacząć współprace z europejskimi firmami, gdyż transport produktów na terenie Unii jest znacznie ułatwiony.

sprawozdanie intrastat
Jeśli chcesz rozpocząć działalność tego typu, powinieneś nie zapominać o formalnościach z tym związanych.
Żeby możliwym było monitorowanie ilości a także wartości produktów przewożonych z kraju do kraju, wymyślono sprawozdanie intrastat. Zawsze, gdy wysyłamy zagranice własne dobra, musimy taki formularz precyzyjnie wypisać. W Polsce jest to szczególnie istotne, bowiem to u nas przyjmowane są transporty zza wschodniej, nie wchodzącej w skład UE, granicy. Trzeba dbać o to, aby dokumentacja była pełna, wolna od błędów oraz zakłamań.

Jeśli ciekawi Cię omawiane zagadnienie, to obejrzyj więcej tu (https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-angielski/kielce), a na pewno uzyskasz mnóstwo ciekawych informacji na ten wątek.

Bowiem w przypadku inspekcji, możliwe jest także nałożenie na nas grzywny przez urząd celny.

Kiedy posiadamy ogromną firmę, w której zatrudniamy dziesiątki kierowców, którzy każdego dnia przemierzają Europę wzdłuż i wpław, sprawozdanie intrastat może stanowić problem. Osobiście zazwyczaj nie mamy czasu na zajmowanie się dokumentacją tego typu, dlatego musimy skorzystać z pomocy specjalisty.

Spodobał Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu – ta witryna (https://kamrec.pl/dlugopisy-z-kamera) również z pewnością wpadnie Ci w oko.

W Polsce działa wiele firm, którym możemy odpłatnie zlecić to zadanie. Posiadają one bardzo duże doświadczenie w owej branży, dlatego będą w stanie wypełnić nawet najbardziej złożone sprawozdanie. Jeśli chcesz skorzystać z pomocy tego typu, poszukaj odpowiedniej placówki w wyszukiwarce.

Jeżeli pragniesz, aby twoja firma transportowa działała legalnie, w przypadku transportu dóbr zagranicę musisz każdorazowo wypełnić sprawozdanie intrastat. Bowiem organy celne często inicjują wybiórcze kontrolę, raczej nie pragniemy zapłacić grzywny za źle prowadzoną dokumentację.