Pomalowanie ścian to nuda. Poznaj inne metody jak najładniej je ozdobić. Nasze pomysły przypadną ci do gustu

19 listopada 2021 Off By admin
Pomalowanie ścian to nuda. Poznaj inne metody jak najładniej je ozdobić. Nasze pomysły przypadną ci do gustu
W większości mieszkań jesteśmy w stanie znaleźć dość banalne wykończenie wnętrz pod postacią pomalowanych farbą ścian. Oczywiście bogactwo barw gwarantowane przez producentów farb pozwala na interesujące aranżacje, jednakowoż dużo lepszy efekt można uzyskać kiedy zdecydujemy się na bardziej odważne elementy dekoracji.

Fototapety do restauracji

Autor: http://art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Niezwykłą furorę robi na przykład ostatnio beton, który wykorzystywany jest do pokrycia ścian we wnętrzach o surowej stylistyce, która nawiązuje do przestrzeni industrialnych. Podobny efekt, jednakowoż nieco cieplejszy i bardziej przystępny oferuje wyłożenie jednej ze ścian cegłą lub kamieniem. W dużych salonach szczególnie sprawdzają się ściany z kamienia naturalnego albo dekoracyjnego. Obok tych naturalnych materiałów wykończeniowych powinniśmy wymienić także drewno, jakie aktualnie zupełnie nie przypomina boazerii z lat osiemdziesiątych, ale kojarzone jest z elegancja oraz klasą.

Formą dekoracji drewnianej którą stosujemy na ścianach jest także fornir. Ciekawym sposobem na ożywienie ścian jest zastosowanie tynku strukturalnego, jaki nie jest kosztowny i nadaje się do wykorzystania w każdym pomieszczeniu. W dużych pomieszczeniach jesteśmy w stanie także umieścić panele dekoracyjne 3D, stworzone z gipsu który wzmocniony jest włóknem szklanym. Do ozdabiania ścian coraz częściej stosujemy również fototapety – zobacz więcej, szczególnie fototapety do salonu, jakie były wyśmiewane kilkadziesiąt lat temu, a aktualnie powracają do łask zapewniając o wiele lepszą jakość druku.

Fototapety w kwiaty

Autor: http://art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Oferta sklepów jeśli chodzi o produkty do dekoracji ścian wewnętrznych jest coraz bogatsza i pozwala na realizację nawet najbardziej szalonych pomysłów, jakie korzystnie wcielać w życie, by nasze mieszkanie było wyjątkowe oraz zjawiskowe. Szczególnie, że wybór wspaniałych fototapet, bogactwo wzorów jest faktycznie wyjątkowy, co sprawia, iż każdy odnajdzie coś dla siebie i nie ważne, jaki styl (zobacz stylowy-mebel.pl) preferujemy. Znajdą więc piękny wzór miłośnicy dzikiej natury, jak i fani widoków miejskich. To na którą zdecydujemy się fototapetę zależy do naszego gustu, ale także od tego, jak będzie wyglądać w konkretnym pomieszczeniu, szczególnie w korelacji z pozostałymi przedmiotami, typu meble. To tak naprawdę najważniejsze aspekty, ażeby dobrać jak najbardziej odpowiedni wzór.