Pomagamy wybrać najlepsze akcesorium do odkurzacza

20 maja 2021 Off By admin
Pomagamy wybrać najlepsze akcesorium do odkurzacza
Sprzątanie mieszkania, szczególnie kobierców pełnych włosów a także pozostałych zanieczyszczeń bywa zajęciem uciążliwym.
Ze wsparciem przybywają udogodnienia w formie turboszczotek czy też ich udoskonalonej opcji, którą jest elektroszczotka.

Jeśli chodzi o turboszczotkę jest to końcówka wkładana na rurę wyzyskująca siłę wciągającą odkurzacza. Działa jedynie w wypadku, gdy urządzenie jest włączone. Turboszczotka jest wyposażona w wałek z szczotkami, który przy uruchomionym elektroluksie cały czas obraca się.

Jeżeli wczytujesz się w ten artykuł to oznacza, że wątek Cię bardzo zaciekawił – wejdź na odnośnik do strony krzesło biurowe do komputera, a odnajdziesz równie wartościowe informacje.

Dzięki temu nadzwyczaj dobrze zbiera wszelakiego rodzaju zanieczyszczenia (takie jak włosy, pył) z dywanu.

Jadące auto

Autor: Micolo J
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo podobną końcówką do elektroluksu jest elektroszczotka, wyzyskująca energię elektryczną. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz ją w każdej chwili uruchomić albo wyłączyć z pomocą przycisku. Na pierwszy rzut oka są to bardzo podobne szczotki.

Zobacz większą ilość szczegółów, a zgłębisz dodatkowe treści, które zapewne też Cię zaciekawią. Nie czekaj zatem i użyj linku maski ffp2 cena.

Różnią się jednak sposobem działania. Do obracania walca elektroszczotka wykorzystuje energię elektryczną, dzięki czemu w każdym momencie możemy ją wyłączyć bez konieczności wyłączania odkurzacza. Natomiast turboszczotka działa dzięki sile wciągającej elektroluksu. Jeżeli w domku znajduje się wiele dywanów, a przy tym nie brak domowych zwierzaków gubiących sierść (np. psa) należy dokupić turbo względnie elektroszczotkę. Pozwoli ona szybciej uporać się z brudem wchodzącym między włókna kobierca. W wielu wypadkach poprawia także sam wygląd dywanu, wygładzając go i usuwając nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia.

Jeżeli zaś w domu są niemalże same panele czy też płytki turboszczotka potrafi być nie tylko mniej skuteczna niż zwykła końcówka, lecz także głośniejsza.