Płyty pilśniowe – jakie typy są aktualnie dostępne w sprzedaży?

5 października 2019 Off By admin
Płyty pilśniowe – jakie typy są aktualnie dostępne w sprzedaży?
Teraz do wyprodukowania przeróżnych wyrobów stolarskich, w tym również do wyprodukowania mebli wykorzystane zostają płyty pilśniowe. Jakie są ich rodzaje? Czym one się cechują?

Płyty pilśniowe to obecnie najchętniej stosowany materiał do wytwarzania mebli i wyrobów stolarskich.

meble kuchenne

Autor: David Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Do najbardziej popularnych należą płyty MDF. Znaczna część mebli ma szansę powstać w ostatnim czasie tak naprawdę z nich. Oprócz nich niezwykle popularne są płyty HDF. Zobacz: na tej stronei. Dostępne w naszych czasach płyty HDF w większości służą do wyprodukowania bardzo modnych obecnie paneli podłogowych. Rozwój technologi sprawił, że możliwości ich zastosowania znacznie się zwiększyły. Do niedawana wytwarzano z nich tylko i wyłącznie panele podłogowe, które można było układać przede wszystkim w pomieszczeniach suchych, czyli w pokojach dziennych, pokojach dziecięcych oraz w sypialniach. Wraz z zastosowaniem nowatorskich technik przy ich tworzeniu powstają aktualnie panele – odkryj serwis – podłogowe, które można układać też w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności powietrza, a więc w kuchniach oraz w łazienkach.

Możliwości zastosowania płyt HDF jest znacznie więcej. Na etapie wyprodukowania można je wykończyć zróżnicowanymi laminatami. Dzięki temu powstają z nich nie tylko panele podłogowe, ale też drzwi wewnętrzne,

czerwone drzwi

Autor: russellstreet
Źródło: http://www.flickr.com

wytwarza się z nich także dna szuflad oraz tylne ścianki ścianki biurowe mebli. Naprawdę często wykorzystywane są także w charakterze ściennych okładzin. Są łatwe w obróbce, tak więc niezwykle chętnie wykorzystują je majsterkowicze. Wyroby z nich wykonane cieszą się wielką popularnością wśród klientów, gdyż bardzo łatwo można je utrzymać w czystości. Nowoczesne technologie zastosowane do ich produkcji sprawiły, że płyty HDF odznaczają się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Zaskakująco bogata kolorystyka jest ich kolejną zaletą. Stosowane dzisiaj płyty MDF oraz HDF są produktem bardzo ekologicznym. Ta cecha oraz doskonałe imitowanie naturalnego drewna i funkcjonalność będą mogły sprawić, że meble, panele podłogowe czy drzwi zrobione z nowej generacji płyt pilśniowych są najchętniej wybierane przez klientów, którym zależy na ochronie środowiska naturalnego. Kupując wyroby z płyt pilśniowych ochraniamy lasy.