Parę użytecznych sposobów na utrzymanie komfortowej temperatury w mieszkaniu podczas mrozów

12 sierpnia 2020 Off By admin
Parę użytecznych sposobów na utrzymanie komfortowej temperatury w mieszkaniu podczas mrozów
Ciepły dom jest czymś, o czym marzymy wracając po ciężkim dniu w mroźny wieczór. Zdarza się, że, zamiast przyjemnego ciepła, czujemy ziąb i przyjazny dom zmienia swoje oblicze.

Warto pomyśleć o tym już podczas projektowania budynku lub [FireTMS] przy przeprowadzce.
Jeśli macie taką okazja, należy przede wszystkim zadbać o prawidłowo ocieplony dom. Ocieplenie poddasza, nawet niezamieszkałego, jest bardzo istotne, bo tamtędy ucieka najwięcej ciepła – przejrzyj kompletną ofertę na tej stronie. Znaczący jest także wybór sposobu ogrzewania. Poradźcie się fachowca, który pomoże wam wybrać najlepsze dla was rozwiązanie, dostosowane do wielkości domu i waszych potrzeb oraz zadba o prawidłowy przegląd całego systemu. Następnym ważnym elementem są sprawne okna i drzwi bo one też mogą prowokować duże straty temperatury.

wydruk

Autor: Sebastian Ścigalski
Źródło: abcslubu.pl
ocieplenie poddasza

Autor: Earl McGehee
Źródło: http://www.flickr.com
W uzyskaniu przyjemnej temperatury można także skorzystać z innych metod, niewymagających dużego nakładu finansowego. Nawet styczniowe słońce dostarcza ciepła, dlatego przed wyjściem z domu rozsuńcie zasłony. Wieczorem je zasłońcie, bo są dodatkową ochroną od zimnego wiatru. Na podłogach można położyć gruby dywan. Ten sposób co prawda nie nadaje się na tanie ocieplenie poddasza, ale spowoduje, że nie będziecie czuli nieprzyjemnego zimna ciągnącego od od płytek.

Jeżeli przypuszczasz, że niniejsza publikacja może okazać się Twoim zdaniem za skąpa, to zamieszczony poniżej (https://bagazowka.org/oferta/transport-mebli-warszawa/) tekst na pewno Cię usatysfakcjonuje. Kliknij i zobacz!

Ciekawym sposobem jest także założenie foli aluminiowej za kaloryferami, dzięki czemu ciepło będzie rozchodziło się do wewnątrz pomieszczenia, a nie uciekało na zewnątrz.

Większość z wymienionych powyżej sposobów można zrealizować samodzielnie i łatwo, a rezultaty na pewno zmniejszą odczuwanie zimna.