Otwarte okna na ogród a może styl glamour i ściany ozdobione kolażem obrazów ukochanych twórców?

27 czerwca 2020 Off By admin
Scenografia okna jest wspaniałym uzupełnieniem aranżacji, najczęściej rozstrzygającym o jej końcowym wyrazie. W zależności od stylistyki domu, możemy postawić na delikatne elementy zdobiące okna, bądź też na wyróżniające się elementy dekoracji, które nadadzą ton całości.

Aranżacja wnętrza w charakterze glamour, to oryginalne krzesła, tapicerowane żakardem fotele, to jednym słowem akcenty wyposażenia typowe dla pomieszczeń glamour. Ten styl wymusza niejako sporo przestrzeni. Glamour ma błyszczeć – przeglądać się w lustrach, meblach, marmurowych blatach lub też podłogach na wysoki połysk. Styl glamour powinien kojarzyć się z szykownością i komfortem. W takich pomieszczeniach ważna jest dekoracja okna.

aranżacja salonu

Autor: Jeffrey Kontur
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze będą również prezentowały się zasłony z lambrekinem w stylu pałacowym. Dobierając tkaniny do pomieszczeń pałacowych nie powinno się zapominać, że zasłony, firany, narzuty, dywan, czy tapicerka mebli, muszą ze sobą współgrać, posiadać podobny odcień, czy wzorzec. Dekoracja okna – http://www.afg.poznan.pl/oferta/okna-oddymiajace/8 – w salonie tam gdzie łączy się charakter klasyczny i współczesny to ciekawy test. Tradycyjność nigdy się nie starzeje. Jest wieczna, subtelna, ciepła i bezpieczna. Wciąż po nią sięgamy. Oprawa okna tradycyjnego w połączeniu ze współczesnymi firanami z kwiatowymi wzorami , nabierze innowacyjnego zapału w towarzystwie matematycznych wzorów na zasłonach. Jeżeli wolimy uboższe wnętrza możemy zdecydować się na model prowansalski.

Tahiti Condensing Linetech

Autor: Fondital S.p.A.
Źródło: Fondital S.p.A.
Taki styl preferuje odsłonięte na okolice okna, bez firanek. A drewniane, malowane karnisze (karnisz narożny0 przytrzymują z naturalnych materiałów zasłony. Jeśli pojawiają się firanki – to zazwyczaj, jako szydełkowe koronki, raczej dekoracyjne niż zasłaniające widok na ogród. Ozdoba ściany to zazwyczaj wystawa fotografii. Jest to jeden z najpopularniejszych typów aranżacji wnętrz, nadający się do każdego stylu. Tworząc domową galerię, możemy w łatwy i przykuwający wzrok sposób, wyeksponować włożone w ramki rodzinne fotografie albo uzupełnić naszą aranżację wnętrza mieszaniną zdjęć autorstwa naszych ukochanych twórców. Ozdoba ściany przy użyciu fotografii w regularnych rzędach i kolumnach nie jest już konieczna. Teraz tworzy niepowtarzalne galerie fotografii na sznurkach i powierzchniach pokrytych farbą magnetyczną, a nawet na meblach.

Zobacz też –