Ostry nóż, czyli bezpieczne krojenie

9 marca 2021 Off By admin
Ostry nóż, czyli bezpieczne krojenie
Wielu ludzi przeraża idea ostrych noży w kuchni. To zwykła bajda jak też domowy zabobon.
Jestem w tysiącu procentach pewny, iż taki ktoś przenigdy nie miał w dłoniach dobrego noża, np. kramer knives.

elementy

Źródło: pixababy.com
Jeśliby miał sposobność chwycić w dłoń dzieło mistrzów kowalstwa, wywodzące się z Japonii, po czym bez napięcia, pośpiechu jak też, co najistotniejsze, zrażeń, krajał kilkanaście minut, rzekłby, że nie odda noża za żadne skarby. W kuchni, wbrew pozorom, czyhają przeróżne groźby – chlapiący olej, gorąca woda, czy też wywar, grzejące się naczynia, ich mocowania, tępe noże plus ogrom drugich utrudnień. Tępe noże to jedno z najstraszniejszych zagrożeń. Taki nóż łatwo będzie w stanie ześliznąć się z krajanego artykułu, możemy się za jego sprawą dotkliwie pokaleczyć. Do krajania tępym nożem potrzeba nadzwyczaj dużo siły, ażeby cokolwiek udało się ukroić, czy też poszatkować.
Do tego dochodzi materia zdrowotna, o jakiej niewielu myśli. Tępy nóż nie jest w stanie pokroić konkretnego produktu (mięsa, jarzyn, ryb, itd.) bez zmiażdżenia włókien, czy struktur mikrokomórek, w jakich zawarta jest cała esencja tego, co siekamy – soki, wartości kaloryczne surowego półwyrobu. Tępy nóż wyciska nawet sok na deskę. A im więcej go wyciśnie, tym mniej wartościowy będzie pokarm.

Czy masz ochotę dowiedzieć się czegokolwiek nowego na prezentowany temat? Jeśli tak, to idealnie, ponieważ ta nasza strona (http://www.pro-trans.wroclaw.pl/) zapewne również Cię zaciekawi.

Pionierskie noże dla mistrzów kuchni – jest to pierwsze, co nadchodzi na myśl w trakcie kontaktu z marką Miyabi 5000mcd santoku.

Każdy z tych wyjątkowych noży to majstersztyk, które rzuca na kolana ostrością oraz czarem. Należy jednak pomnieć, iż sprawne ich stosowanie ich wymaga troszeczkę wyczucia jak też ofiarności.