Organizowanie pokojów dziennych i jadalni i kuchni

6 lutego 2021 Off By admin
Organizowanie pokojów dziennych i jadalni i kuchni
Aranżowanie własnego pierwszego gniazdka, mieszkania, to chyba jedna z najprzyjemniejszych rzeczy w życiu młodych małżeństw. Uważam, że obok kuchni najważniejsza jest aranżacja pokoju dziennego i jadalni. Kiedyś pokoje owe tworzyły samodzielne, zamknięte powierzchnie. Obecnie natomiast nadeszła moda na łączenie pokoju dziennego z jadalnią. Tworzą one skomponowaną część mieszkania.

wnętrze do aranżacji

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Aranżacja salonu i jadalni winna być porządnie zaplanowana. W pomieszczeniach tych spędzamy większość dnia. Pokój jadalny na ogół wygospodarowana bywa z części salonu i usytuowana jest na granicy kuchni i salonu. Nowoczesna jadalnia to najczęściej krzesła i stół chyba, że urządzamy dom, wtenczas posiadamy większe pole do popisu. W pokoju tym, możemy ulokować meble slamp lampy typu bufet, witryna, w którym wstawimy potrzebne w jadalni naczynia. Mogą się tam znaleźć, również takie, które będą stanowiły elementy ozdobne.

salon aranżowany w jasnych kolorach

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Przy urządzaniu salonu i jadalni ważne jest, aby stolik nie znajdował się w przejściu. Trzeba również pamiętać o tym, by oba pomieszczenia miały elementy spójne i zaaranżować je w podobnym stylu. Takie zaprojektowanie powierzchni jest niezmiernie wygodne. Gotowe posiłki wprost z kuchni można podać do stołu w jadalni. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pani domu ma cały czas kontakt z rodziną bądź znajomymi siedzącymi w jadalni (sprawdź naszą propozycję ).

Umeblowanie salonów i jadalni możemy zaplanować w podobnej kolorystyce materiałów oraz mebli. Niemniej dla osób odważniejszych i z większą wyobraźnią można na obydwóch obszarach zastosować różnorodne aranżacje. W części stołowej na podłodze mogą być płytki, natomiast w pokoju gościnnym parkiet. W obu częściach mogą być dywany rozbieżne kolorystycznie, to samo ze ścianami. Jeżeli chodzi o umeblowanie, także nikt nie zabroni nam łączenia sprzętów nowoczesnych z meblami w stylu retro.

Wszystko zależne jest od naszej fantazji i zdania. Na małych powierzchniach projektowanie (zobacz aranżacja wnętrz warszawa) pokojów gościnnych oraz pokojów jadalnych wypada już bardziej przemyśleć. Duży drewniany stół można wymienić na rozsuwany, a masywne tapicerowane krzesła zamienić lekkimi składanymi, które można włożyć do pawlacza, gdy nie są używane.