Organizowanie pokojów dziennych i jadalni i kuchni

12 października 2019 Off By admin
Organizowanie pokojów dziennych i jadalni i kuchni
Aranżowanie własnego pierwszego gniazdka, mieszkania, to chyba jedna z najprzyjemniejszych rzeczy w życiu młodych małżeństw. Uważam, że obok kuchni najważniejsza jest aranżacja pokoju dziennego i jadalni. Kiedyś pokoje owe tworzyły samodzielne, zamknięte powierzchnie. Obecnie natomiast nadeszła moda na łączenie pokoju dziennego z jadalnią. Tworzą one skomponowaną część mieszkania.

wnętrze do aranżacji

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Aranżacja salonu i jadalni winna być porządnie zaplanowana. W pomieszczeniach tych spędzamy większość dnia. Pokój jadalny na ogół wygospodarowana bywa z części salonu i usytuowana jest na granicy kuchni i salonu. Nowoczesna jadalnia to najczęściej krzesła i stół chyba, że urządzamy dom, wtenczas posiadamy większe pole do popisu. W pokoju tym, możemy ulokować meble typu bufet, witryna, w którym wstawimy potrzebne w jadalni naczynia. Mogą się tam znaleźć, również takie, które będą stanowiły elementy ozdobne.

salon aranżowany w jasnych kolorach

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Przy urządzaniu salonu i jadalni ważne jest, aby stolik nie znajdował się w przejściu. Trzeba również pamiętać o tym, by oba pomieszczenia miały elementy spójne i zaaranżować je w podobnym stylu. Takie zaprojektowanie powierzchni jest niezmiernie wygodne. Gotowe posiłki wprost z kuchni można podać do stołu w jadalni. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pani domu ma cały czas kontakt z rodziną bądź znajomymi siedzącymi w jadalni (sprawdź naszą propozycję ).

Umeblowanie salonów i jadalni możemy zaplanować w podobnej kolorystyce materiałów oraz mebli. Niemniej dla osób odważniejszych i z większą wyobraźnią można na obydwóch obszarach zastosować różnorodne aranżacje.

Podoba Ci się taki materiał? Jeżeli tak, to na pewno sprawi Ci radość informacja, że analogiczny artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz ten link (http://silesiaarchitekci.pl/pl/24/Termomodernizacja-kompleksu-budynkow-Zakladu-Wytwarzania-Tauron-Cieplo).

W części stołowej na podłodze mogą być płytki, natomiast w pokoju gościnnym parkiet. W obu częściach mogą być dywany (zobacz pranie dywanów w strzegomiu) rozbieżne kolorystycznie, to samo ze ścianami. Jeżeli chodzi o umeblowanie, także nikt nie zabroni nam łączenia sprzętów nowoczesnych z meblami w stylu retro.

Wszystko zależne jest od naszej fantazji i zdania. Na małych powierzchniach projektowanie pokojów gościnnych oraz pokojów jadalnych wypada już bardziej przemyśleć. Duży drewniany stół można wymienić na rozsuwany, a masywne tapicerowane krzesła zamienić lekkimi składanymi, które można włożyć do pawlacza, gdy nie są używane.