Opis zalet egzotycznych gatunków drzewa jakie są wykorzystywane do produkowania mebli.

9 stycznia 2021 Off By admin
Opis zalet egzotycznych gatunków drzewa jakie są wykorzystywane do produkowania mebli.
Osoby szukające mebli do własnego domu czy mieszkania przeważnie wybierają tradycyjne gatunki drewna, rosnące w naszym kraju. W dużej mierze będzie to wynikać z kosztów, materiał dostępny na miejscu jest znacznie tańszy od tego, który trzeba sprowadzić parę tysięcy kilometrów.

Jeżeli jednak ktoś będzie chciał mieć u siebie odrobinę egzotyki, to bez żadnego problemu może ją dostać, coraz więcej sklepów oferuje bowiem meble indonezyjskie czy z innych części świata. Wykonane są one z lokalnych gatunków drzewa, typu mahoń albo palisander, a poza tym często jest w nich używany rattan i bambus. Wspomniane wyżej gatunki drzew charakteryzują się przede wszystkim bardzo dużą wytrzymałością, przez co meble z nich zrobione będą służyły przez wiele lat. Dodatkowo zachwycają swoim wyglądem, najczęściej zostawia się bowiem na nich naturalną fakturę drewna.
stolik

Autor: Organique
Egzotyczne gatunki pojawiają się także coraz częściej w kuchniach. Dużą popularnością cieszą się między innymi blaty suar, zrobione z wytrzymałego i twardego drzewa, rosnącego w wielu krajach przy równiku. Jest to jedna z najlepszych odmian drewna na takie elementy, ponieważ pozwala na uzyskanie desek i blatów o dużych wymiarach. Bez wątpienia jego zaletą jest także wygląd.

Słoje są bardzo wyraźnie zarysowane, i dlatego też najczęściej blat jest pokryty jedynie przezroczystą warstwą ochronną. Co więcej każdy z blatów wyglądał będzie zupełnie inaczej, przez co kuchnia z nim prezentowała się będzie naprawdę unikalnie.