Obrazki przeznaczone do salonu – czyli, w jaki sposób dobrać idealny obraz do własnego pokoiku

10 września 2021 Off By admin
Obrazki przeznaczone do salonu – czyli, w jaki sposób dobrać idealny obraz do własnego pokoiku
Wbrew pozorom dobranie odpowiedniego obrazka do naszego pomieszczenia nie bywa tak prostą sprawą jakby się mogło zdawać. Na ryneczku obrazów – przynajmniej w obecnej chwilce – istnieje zatrzęsienie obrazów, wewnątrz których to każdziutki wynajdzie jakąś rzecz przeznaczoną dla samego siebie.

sypialnia

Autor: ErgSap
Źródło: http://www.flickr.com
Poza klasycznymi obrazkami i ich reprodukcjami, powstały tak przezywane „nowoczesne obrazki”, które składają się z obrazków na płótnie (są one na jego środku drukowane), oraz tryptyków…
Nasz temacik rozpoczniemy od tryptyków, które to są przykładzikiem idealnym obrazów do salonu. Składające się z kilku elementów, które razem tworzą obraz, który to istnieje możliwość ułożyć na ściance w różnych odstępach, jednak należy pamiętać, iż nie mogą być zbyt wielkie, bo ten zabieg psuje ich wynik końcowy! Mogą się składać z trójki i więcej elemencików, i mają możliwość posiadać bardzo różne kształty – od zwyczajnych po układanych blisko siebie prostokącików, czy też kwadracików, aż do kształtów mniej „symetrycznych”, na przykład przypominających dawne kształty w gierce Tetris. obrazy do salonu nie kończą się jednakże na tryptykach, albowiem jak zostało już wspomniane, istnieją także obrazki nowoczesne, a także klasyczne reprodukcje (www.twoja-galeria.eu/reprodukcje/123-makowski-tadeusz/) albo wartościowe oryginały. Porównując do reprodukcji czy też oryginałów, różnych mistrzów płótna – tak nowoczesne obrazki są znacznie tańsze oraz zdawać by się miało możliwość mocniej bogate tematycznie.

W czasie gdy oryginalne obrazki powstały w danym okresie historycznym oraz przedstawiały tę rzecz co łączyła się z wspomnianym czasem, tak obrazki nowoczesne mogą przedstawiać co wyłącznie się pragnie, łącznie z zdjęciami naszych bliskich osadzonymi na płótnie!