O czym trzeba pamiętać przy kupnie mieszkania w systemie MDM?

20 czerwca 2020 Off By admin
O czym trzeba pamiętać przy kupnie mieszkania w systemie MDM?
Gdy rozmyślamy o swoim, wyśnionym domu, zawsze zastanawiamy się nad tym jak najkorzystniej zakupić upatrzone lokum. Na szczęście, istnieje w Polsce program wsparcia ludzi młodych ale i nie tylko, którzy chcą zakupić w swoje wyśnione cztery kąty – jest to program MDM czyli Mieszkania Dla Młodych.
Program pomocy przy kupnie własnego mieszkania może pochwalić się w naszym kraju szczególnym powodzeniem.

Nie ma się co dziwić, w końcu możemy liczyć na dofinansowanie nawet w wysokości 30% wartości nieruchomości, a to naprawdę sporo.

Ten artykuł ma ciekawe wiadomości na omawiany temat, ale jeżeli masz ochotę poznać pokrewne aktualności, to dokładnie prześledź solidne informacje.

Żeby skorzystać z tego systemu wsparcia trzeba spełnić parę wymagań. Jednym z nich jest wiek – osoby chcący skorzystać z dofinansowania nie mogą mieć powyżej 35 lat – mdm kraków. Istnieje od tej zasady jednak wyjątek, gdy składający wniosek wychowuje przynajmniej troje pociech. Poza wspomnianym wymogiem określonego wieku istnieje jeszcze kilka innych, z jakimi należy bezzwłocznie się zapoznać jeżeli mamy w planach zakup mieszkania, którego finansowanie ma być wspomagane programem MDM. Dokładne przeanalizowanie wszystkich warunków pozwoli nam na uniknięcie problemów oraz rozczarowań.

Dekor imitujący drewno orzecha

Autor: Kronopol

Należy zaznaczyć, że w przypadku tego programu możemy nabyć nieruchomość zarówno z rynku pierwotnego jak również wtórnego – . Wcześniej program obejmował wyłącznie inwestycje deweloperskie.

Ciekawą kwestią jest też kwota dopłat, która różni się w wypadku tego czy i ile posiadamy potomstwa – począwszy od 10% dofinansowania w przypadku osób samotnych, do 30% w wypadku posiadania trzech lub też większej ilości dzieci.

Jeżeli bez spodziewanych efektów poszukujesz tak samo ekscytującego serwisu, to zalecamy ten portal (https://www.klimatop.pl/klimatyzatory,83.html) – przekonasz się, on też jest bogaty w tego typu informacje.

Należy pamiętać także o metrażu mieszkania, które chcemy zakupić oraz o średnich cenach za metr kwadratowy w konkretnych miastach Polski.