O czym należy pamiętać przy meblowaniu sklepu

24 września 2018 Off By admin
O czym należy pamiętać przy meblowaniu sklepu
Czynników, które determinują funkcjonalność oraz wygląd sklepu jest wiele. Przede wszystkim musimy wymierzyć wszystkie pomieszczenia i zastanowić się nad rozmieszczeniem poszczególnych elementów. W tej kwestii bierzemy pod uwagę branżę w jakiej działamy oraz charakter sklepu.

Istotna jest estetyka, która pomyślnie wpływa na samopoczucie klientów i odzwierciedla ducha marki. Na jakie wyposażenie powinniśmy zwrócić największą uwagę w trakcie kupowania wyposażenia do sklepu? Głównie na regały sklepowe oraz stojaki metalowe (regały i stojaki dla sklepów). To niezmiennie najbardziej funkcjonalna forma eksponowania towaru. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów stojaków. Wszystkie łączy materiał z którego powstały, czyli metal. Zbudowane są głównie w oparciu o prostokątne profile stalowe. Każdy stojak może być dobrany do danego asortymentu pod względem kształtu i koloru. Zależnie od tego czy staną w sklepie budowlanym (ekspozytor na blaty kuchenne), sklepie spożywczym (stojak – stojaki informacyjne – na chipsy) czy odzieżowym (na bieliznę).

regały w sklepie

Autor: Gareth Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Producenci dokładają wszelkich starań by ich produkty były jak najbardziej funkcjonalne i ciekawe kształtem. Gięcie drutu przeprowadzane jest na maszynach sterowanych, dzięki czemu proces produkcji stojaków przebiega szybko i starannie (kliknij i czytaj dalej). Firmy produkcyjne służą pomocą w doborze właściwej konstrukcji a także wiedząc jaki system składowania będzie obowiązywał w sklepie, zadecydują o wskazanych urządzeniach transportowych.

Nie zapomnijmy również o magazynach, a precyzyjniej – regałach, które bezapelacyjnie wpływają na szybkość przepływu materiałów oraz efektywność całego procesu logistycznego. Rodzajów regałów znajdziemy bardzo dużo. Wyróżniają się różnymi właściwościami. Przykładem może być wytrzymałość półek, a więc określenie wagi, jaką dany regał – www.tarpom.com.pl/ – jest w stanie przyjąć.

Szczególnie wysoka nośność półek konieczna jest na przykład wówczas, gdy magazynuje się bardzo ciężkie towary, np. części samochodowe. Na dzień dzisiejszy największym powodzeniem cieszą się regały paletowe. To też najtańszy system regałów. Gwarantują bezpośredni dostęp do składowanych jednostek, ułatwiając jednocześnie kontrolę stanu magazynowego.