Nowoczesne rozwiązania dla wnętrz – fotorolety

5 listopada 2021 Off By admin
Nowoczesne rozwiązania dla wnętrz – fotorolety
Nowoczesne rozwiązania do wnętrz zyskują sobie licznych zwolenników, którzy aby czekają na możliwość wykorzystania innowacji w domowych pomieszczeniach. Na szczęście, co pewien czas faktycznie pojawiają się różnego typu nowości, które umożliwiają uatrakcyjnić wnętrza. Jednym z hitów są między innymi fotorolety.

Fototapety są znane większości z nas, ale o fotoroletach słyszało już mniej osób, zatem warto bliżej zapoznać się z tą tematyką. Jak sama nazwa wskazuje są to rolety, ale nietypowe przez fakt, że mogą zwierać różnego rodzaju grafikę jako wzór przewodni. Na tego typu roletach mogą znaleźć się bowiem motywy takie same jak na najrozmaitszych fotografiach – ich wybór jest bez wątpienia ogromny, zaczynając od architektury, po elementy krajobrazu, rośliny, aktorów czy inne motywy – . Przy czym rolety takie dokładnie przedstawiają dany obraz niczym fototapeta na ścianie.Interesującym faktem jeśli o to chodzi jest również to, że niektóre firmy, produkujące tego rodzaju elementy aranżacyjne mogą przygotowywać fotorolety na życzenie. Oznacza to, że możemy dostarczyć jakiekolwiek zdjęcie (odwiedź stronę), które chcielibyśmy, by znalazło się na tego rodzaju rolecie i firma przygotuje ją dla nas. Tym sposobem będziemy mogli w taki sposób zaaranżować pomieszczenie, jak zamierzaliśmy.

rolety

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Następną zaletą tego typu rozwiązania jest to, że tego rodzaju osłony okienne łatwo utrzymać w czystości – można je dowolnie myć i odkurzać, dzięki czemu udostępniony obraz w każdym momencie będzie wyraźny i czytelny. Tego rodzaju rolety nie przepuszczają światła słonecznego w takim stopniu, w jakim pozwala na to wykorzystana grafika, a także grubość materiału, na którym ona widnieje.

Tego typu produkt może być zatem doskonałym prezentem. Aktualnie modne są najróżniejsze produkty z nadrukiem. Już nie tylko kalendarze, bądź plakaty na ścianę mogą uwzględniać zdjęcia, które nam się podobają lub które sami zrobiliśmy, gdyż także osłony na okna możemy w taki sposób upiększyć. Ofiarowanie tego rodzaju prezentu tym bardziej będzie cieszyć obdarowanego, jeśli wykorzystamy ulubione zdjęcie solenizanta. Warto o tym pamiętać, jeśli zależy nam na wyjątkowym prezencie, który okaże się na pewno prawdziwą niespodzianką.