Niestety powietrze w naszym kraju jest jednym z najgorszych we Wspólnocie Europejskiej i na naszym globie

12 stycznia 2022 Off By admin
Już od jakiegoś czasu często mówi się o tym, że w nad Wisłą jest tak gęsty smog, jak na przykład w Chinach. To zdecydowanie fatalnie wpływa na ludzkie zdrowie.
Starsze osoby przekonują, że kiedyś powietrze było o wiele gorsze, co było odczuwalne w płucach, jako pieczenie.

szafa z ciuchami

Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże w czasach PRL-u nikt nikt tego nie nagłaśniał.

Czy masz ochotę może dostać link do strony odkurzacze antywybuchowe, gdzie czekają na Ciebie następne posty? Sądzimy, że spodoba Ci się nasz serwis.

Dziś trąbi się o tym niemal codziennie — zwłaszcza zimą. To fatalny czas w roku, jeśli chodzi o smog, gdyż w wielu naszych domach nadal działają stare kopciuchy. Poza tym istnieją nadal ludzie, którzy wrzucają do pieca, co popadnie i niestety nie zdają sobie sprawy, że trują siebie oraz innych. Dlatego ważne wydaje się być, by zimą nie spędzać zbyt wiele czasu na zewnątrz. W domu natomiast należy zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza. Jest to zazwyczaj małe urządzenie, które będzie uwalniało nas od groźnych pyłków z powietrza. Istotne jest, by dowiedzieć się, jakie zanieczyszczenia on usuwa. Kupowanie drogiego sprzętu, który nie zwalcza najgorszych pyłków PM 2,5, jest po prostu bez sensu, ponieważ o nie głównie chodzi. Oczyszczacze są różne, ale muszą mieć kilka głównych cech. Jeżeli na przykład chcemy, by działały również nocą, to muszą posiadać system cichej pracy.

Wtedy nie buczą i nie palą się im żadne lampki — najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy na przykład chcą postawić oczyszczacz w pokoju dziecięcym. Powinien być on także dość lekki, byśmy mogli przenosić go do różnych pomieszczeń. W dzień przykładowo może stać w salonie, a następnie w sypialni.