Nieodzowne wyposażenie cyklisty

24 września 2018 Off By admin
Nieodzowne wyposażenie cyklisty
Na pytanie, co cyklista musi mieć ze sobą, zaś czego nie musi mieć odpowiedź powinna być jednoznaczna i prosta. Naturalnie wystarczy zajrzeć do znowelizowanego w ubiegłym roku kodeksu drogowego, by dowiedzieć się, w co rowerzysta jak też jego bicykl powinni być zaopatrzeni.

Postaramy się zatem rozwiać wszelakie mity dotyczące ekwipunku rowerzysty, na początek jednakże podamy w dużym skrócie, co wedle kodeksu mieć musisz, bo inaczej grozi Ci za to grzywna.

Dzwonek – acz zdaje się to mocno niebieżącym pomysłem, to w dalszym ciągu pozostaje on w przepisie. Mało kto z dzwonkami jeździ, bo przy jeździe w terenie brzęczą bez sensu i drażnią, ale posiadać dzwonek, podług przepisów, musimy. Nie polecamy stadionowych trąbek, jako że z kolei mogą być zbyt głośne. Światła – może być dynamo, mogą być większe lub mniejsze reflektory, starczą tak naprawdę tak zwane „pchełki”, a więc małe światełka zapinane dookoła kierownicy albo sztycy. Pamiętaj, szczególnie jeżdżąc jesienią, żeby poły kurtki albo bluzy nie przesłaniały Ci światełka pod siodełkiem. Rozporządzenie nie normuje, jak jasne powinny być >>> emmi.pl/ światła, zatem wszystko zależy od Twego zdrowego rozsądku. Jeśli jedziesz jedynie w mieście, w którym ulice po zmroku są dobrze oświetlone, starczą Ci pchełki, ażeby po prostu spełnić wymagania przepisu, sprawdź rowery górskie sklep. Jeśli często jeździsz poza terenem zabudowanym, jednakże dobrze byłoby wyekwipować się w odbłyśnik, jaki faktycznie coś da. Błotniki rowerowe – przydać się mogą w dżdżyste dnie.
Rowery marki Medano

Autor: Medano
Źródło: Medano
Odblask – nie starczy taki na pedałach, powinien być > Firma Sprzątająca Czystal czerwony. Przepis wymaga odblasku jako oprzyrządowania roweru. Nie może być w kształcie trójkąta.
Minimum jeden sprawy hamulec, może być tarczowy, szczękowy albo bębnowy, grunt, żeby rower zatrzymał, więcej na ten temat hulajnogi sklep. Foteliki rowerowe – jeżeli podróżujesz z dzieckiem.