Nieduża toaleta: Jakim sposobem tanio i wygodnie urządzić małą łazienkę

2 grudnia 2021 Off By admin
Nieduża toaleta: Jakim sposobem tanio i wygodnie urządzić małą łazienkę
Mała łazienka nie musi być problemem przy aranżacji pomieszczeń. Co powinniśmy wiedzieć, zastanawiając się jak wyekwipować małą łazienkę?
Jeśli mieszkamy w bloku częstokroć kłopotem jest nieduża łazienka.

zabawki

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
gust

Autor: Rogala
Źródło: Rogala
W jaki sposób zaaranżować małą łazienkę, ażeby była funkcjonalna? Jakie wybrać wyposażenie umywalni? Jeżeli zamieszkujemy w domu oprócz wspólnej rodzinnej umywalni, ulokowanej zazwyczaj nieopodal sypialni, konieczne jest WC w pobliżu wejścia lub w części dziennej. Lecz jeszcze lepiej, jeżeli będzie to mała toaleta, w jakiej zmieści się także natrysk, półka na przybory toaletowe oraz miejsce na odłożenie ubrań w trakcie kąpieli. Mała toaleta może być na przykład dla gości. Mała toaleta jeżeli zamieszkujemy w domku na parterze w dziennej strefie nie jedynie zastąpi WC, ale również rozwiąże kłopot porannych kolejek w dużej rodzinie, a w przypadku potrzeby będzie łazienką gościnną. łazienka (sprawdź serwis) usytuowana nieopodal wejścia będzie wygodna w ciągu dnia: możemy tam wziąć szybki natrysk po powrocie z pracy bądź po koszeniu trawy.

Gdy rodzinna umywalnia jest za mała, aby oprócz wanny pomieścić tam natrysk możemy zlokalizować małą umywalnię w strefie nocnej domku – przy sypialni gościnnej bądź przy pokojach dzieci.

Jakie Wyposażenie toalety? W niewielkiej łazience prysznic lokujemy w rogu pomieszczenia, a jeśli toaleta jest wąska czy też ma wnękę między dwiema ścianami natrysk z kratką odpływową w podłodze. Na okres kąpieli osłaniamy to miejsce zasłonką. Szafki do łazienki trzeba kupić w odpowiednich rozmiarach.