Najnowsze techniki drukowania na koszulkach i innych elementach garderoby przy pomocy specjalnych drukarek.

19 września 2021 Off By admin
Najnowsze techniki drukowania na koszulkach i innych elementach garderoby przy pomocy specjalnych drukarek.
Wielu ludzi patrząc na kolorowe motywy na koszulkach marzy o tym, aby samodzielnie wykonać coś własnego. Koszulki sprzedawane w sklepach są produkowane w dużych seriach na przemysłowych maszynach do drukowania, niestety jeszcze do niedawna maszyny te były duże i podobnie drogie. Nie nadawały się ani do zastosowań indywidualnych, ani też do prowadzenia niedużego biznesu związanego z nadrukami na różnej odzieży.

Koszulki

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz parę lat temu w sklepach pojawiły się nieduże, przenośne drukarki, umożliwiające zrobienie dowolnego wydruku na materiałach (zobacz kliknij odnośnik). Urządzenia te po pierwsze są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w niewielkich firmach. Powierzchnia robocza najprostszych wersji zaczyna się od około pięćdziesięciu centymetrów, co jest w zupełności wystarczające do tego, żeby wykonać nadruk na torbach, obrusach albo koszulkach. Drukowanie na każdej sztuce odzieży odbywa się pojedynczo i przy każdym takim druku konieczne jest odpowiednie ustawienie wszystkiego, lecz te modele drukarek właśnie do takich zastosowań zostały projektowane.

Robienie wydruków na drukarkach do odzieży tak naprawdę przypomina wydruki na innych materiałach. Urządzenia tego typu posiadają specjalny stół roboczy, na którym trzeba precyzyjnie naciągnąć materiał przeznaczony do drukowania. Przy czarnych tkaninach niezbędne będzie użycie specjalnego podkładu, na jaki jest następnie drukowany końcowy wzór.

Spodobał Ci się zaprezentowany wpis? Jeżeli tak, to z pewnością sprosta Twoim wymaganiom również bieżący wpis (http://www.robak.konin.pl/oferta/depaletyzatory/automatyczne), który zaprezentowaliśmy w linku poniżej.

Podczas wydruku głowica wyrzuca odpowiedni rodzaj materiału na powierzchnię tkaniny, co będzie trwało najczęściej parę minut.

koszulki

Autor: Naomi
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby nadrukowany motyw był trwały, to trzeba go ostatecznie utrwalić, używa się do tego specjalne tunele suszące albo transferowe prasy. Po utrwaleniu wzoru koszulki oraz inne elementy garderoby mogą być normalnie użytkowane, włącznie z tym, że da się je prać zgodnie z zaleceniami producenta odzieży (kliknij i sprawdź maszyna do koszulek). Jeśli więc ktoś chce rozszerzyć ofertę swojej firmy o wydruki na odzieży, to taka maszyna do koszulek na pewno może mu się przydać, przy dobrej kalkulacji kosztów można będzie na tym bardzo dobrze zarobić.