Najlepsze wskazówki dla rodzicieli: jak troszczyć się o zęby pociechy?

7 lipca 2020 Off By admin
Najlepsze wskazówki dla rodzicieli: jak troszczyć się o zęby pociechy?
Stan uzębienia naszych dzieci jest z roku na rok coraz bardziej dramatyczny. Z jakiego powodu rodziciel powinien monitorować zdrowie zębów u dziecka?

utylizacja śmieci

Autor: Johannes Grødem
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy rodziciel powinien zdać sobie sprawę z powagi problemu którym jest próchnica zębów.

Od dawna w literaturze naukowej istnieją argumenty na związek schorzeń jamy ustnej z wieloma chorobami całościowymi, między innymi chorobami serca, oczu. Podstawowym problemem jest zatem prewencja i to o nią musimy zadbać przede wszystkim. Rodzice winni troszczyć się o zęby maluchów już od pierwszych miesięcy życia pociechy.

Poczekaj sekundę! Zaintrygował Cię artykuł? Masz ochotę na kolejne ekstra informacje? To miłe. Wejdź w poniższy link i przeloguj się do witryny z detalami na omawiany temat.

Choć bobas jeszcze ich nie ma, trzeba pielęgnować jego dziąsełka. Po każdym karmieniu winno się przemywać jamę ustną dziecka nawiniętym na palec jałowym wacikiem, zwilżonym w przegotowanej wodzie albo rumianku. W momencie pojawienia się pierwszego zęba mlecznego rodzice winni zaopatrzyć się w specjalne silikonowe szczotki zakładane na palec z pojedynczymi pękami miękkiego włosia. Wtenczas nie konieczny jest dentysta – więcej o stomatologu dziecięcym we Wrocławiu.

W miarę pozyskiwania przez potomka sprawności manualnej, maluch zaczyna samodzielnie szorować ząbki. Początkowo na zasadzie zabawy, żeby z biegiem czasu wyćwiczyć prawidłową technikę czyszczenia ząbków. Istotne jest nauczenie prawidłowych nawyków higienicznych pociechy od samego początku. Nie zapomnij! U malutkich dzieci zaleca się szczotkowanie metodą ruchów kołowych.

Ciekawych danych dowiesz się po przejściu na witrynę (http://www.omeganieruchomosci.pl/oferty/Sosnowiec/), która zawiera wciągające dane na ten wątek – będą one na pewno warte zainteresowania.

Wskazana będzie stała pomoc dziecku przez rodzicieli przy myciu uzębienia, nawet do 10 roku życia. Prawidłowe szczotkowanie winno odbywać się dwa razy dziennie z zastosowaniem pasty z fluorem.

Kiedy konieczny będzie stomatolog dziecięcy? Na pierwszą wizytę u dentysty dobrze jest przyjść gdy dziecko ma ok. 18 miesięcy.

Jej celem jest przede wszystkim ukształtowanie pozytywnego podejścia malucha do otoczenia gabinetu, zabiegów stomatologicznych. Wrocław jest miastem w którym bez trudu znajdziemy dobrego stomatologa – .