Nadprzyrodzona siła biżuterii z perłami

2 stycznia 2019 Off By admin
Nadprzyrodzona siła biżuterii z perłami
Perły od najdawniejszych czasów są uważane za jedne z najbardziej cennych kamieni szlachetnych. Jest w nich coś magicznego, nie ma dwóch identycznych pereł na świecie, co dodatkowo wzmacnia magię, jaka roztacza się wokół takich klejnotów.
Dawniej perłom przypisywano nadprzyrodzoną moc.

facebook

Sprawiały one funkcję nie jedynie ozdoby, ale i talizmanu, czy leku. W óWCzesnych czasach wierzono, że perły mogą uchronić przez rzucanym urokiem, a także pozwalają na ujrzenie przyszłości. Perły naszyjnik ma możliwość posiadać w różnych kolorach, od białego, poprzez różowy, zielony, lazurowy, aż po czarny.
odzież wojskowa

Autor: 176th Wing Alaska Air National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
O każdą biżuterię powinno się zadbać, a o ozdoby z pereł w szczególności. Budująca perły konchiolina jest tworzywem organicznym, nie powinno się więc uznawać jej za surowiec trwały.

Kliknij ten link, a wtedy zdobądź więcej szczegółów (http://falelokikoki.pl/oferta/gorgol) odnoszących się do rozpatrywanej w tym serwisie treści. Uzyskasz wtedy głębszą wiedzę!

Pod działaniem wilgotności nabrzmiewa, a przy wyższej temperaturze ulega wysychaniu i się kruszy. Perły starzeją się i mają ograniczoną długość istnienia, średnio określaną na 100-150 lat. Nawet przy ostrożnym obchodzeniu się z nimi, rozpad konchioliny powoduje stratę blasku pereł.

Każda perła jest uformowana z masy perłowej okalającej jej jądro, jakim jest ziarenko piasku, lub dowolne drobne zanieczyszczenie które dostaje się do małży. Im jest ono drobniejsze, tym wielkość masy perłowej obszerniejsza, a klejnot (sklep ze szmaragdami) bardziej wartościowy. W hodowlach samoistne zanieczyszczenie podmienia się określonym implantem.

Perła uprawiana powstaje w wyniku umyślnej ingerencji człowieka w ciało mięczaka perłorodnego, idącej do rozpoczęcia przebiegu kształtowania się perły. W dzisiejszych czasach już praktycznie wszelkie perły w handlu, to perły hodowane.