Mycie elewacji: metody na rozmaite zabrudzenia

20 grudnia 2021 Off By admin
Mycie elewacji: metody na rozmaite zabrudzenia
Fasada nie wymaga corocznego dokładnego mycia. Wystarczy ją porządnie wyczyścić raz na parę sezonów. Metodę mycia ścian trzeba dostosować do typu poplamień. To, jak często będzie konieczne czyszczenie fasady, w znacznej mierze zależy od lokalizacji domu.

mycie elewacji domu rodzinnnego

Autor: Wienerberger
Źródło: http://www.wienerberger.pl

Gdy w pobliżu jest las (w którym z reguły jest większa wilgoć) bądź ruchliwa droga, może stać się to potrzebne dosyć szybko. Z całą pewnością przyspieszy to także struktura materiału użytego do wykończenia ścian, to od niej zależy, w jak dużym stopniu brudy będą się osadzać a także dostawać się (razem z wodą) w pory materiału. Im gładsze, tym mniej będą podatne na brud.

Zanim zdecydujemy się na wybór metody mycia elewacji, musimy określić rodzaj zabrudzeń. Innych zabiegów bowiem nastręcza zwykły kurz, innych usuwanie zielonego nalotu z glonów, z kolei zupełnie innych białe kropki na klinkierze. W przypadku wątpliwości ocenę lepiej zostawić fachowcom – .

Częstokroć kolory tynków na domach pokryte są tynkiem cienkowarstwowym. W zależności od struktury tynku (na przykład baranek), w inny sposób osadza się na nich kurz albo sadza. Do przywrócenia tynkom pierwotnego wyglądu wystarcza zwykle mycie wodą.

czyszczenie elewacji z cegły

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Gwałtowne czyszczenie ściany szczotką może spowodować uszkodzenie jej powierzchni. Woda usuwa brud jak też. Działanie wody gorącej jest bardziej intensywne oraz o wiele skraca czas mycia elewacji. Pozwala także łatwiej usunąć tłuste poplamienia. Nazbyt gorąca woda może jednak doprowadzić do gwałtownych deformacji warstwy elewacyjnej, a w następstwie do powstania rys. Nim zaczniemy roboty, powinniśmy w mało widocznym miejscu sprawdzić, jak tynk reaguje na czyszczenie.

Najlepszy rezultat zdołamy osiągnąć przy użyciu myjki ciśnieniowej. Małe zabrudzenia da się sprawnie usunąć myjką przeznaczoną do użytku domowego. Wymaga to jednak czasu a także cierpliwości oraz cykliczności (co 2-3 lata) przeprowadzania takich zabiegów. Przy wieloletnich poplamieniach czyszczenie ścian odpowiedniej polecić firmie specjalizującej się w tego rodzaju robotach. Używają one profesjonalnych myjek, których ciśnienie oraz wydajność są dużo lepsze, zaś wybór dysz a także końcówek większy.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? Kliknij odnośnik tu (https://www.novatik.pl/panele-dachowe), a przeczytasz informacje na opisywany wątek, który na pewno Cię zainteresują.

Starczy wystukać w przeglądarkę sformułowanie: czyszczenie elewacji Warszawa, by uzyskać mnóstwo propozycji.