Mieszkać ładnie czy postawić na wygodę? Trudne do nierozstrzygnięcia dylematy początkującego projektanta wnętrz

14 lutego 2020 Off By admin
Mieszkać ładnie czy postawić na wygodę? Trudne do nierozstrzygnięcia dylematy początkującego projektanta wnętrz
Elegantki uwielbiające nosić szpilki doskonale wiedzą, że modę i komfort dość trudno pogodzić. Nawet jeśli dana dwudziestolatka preferuje jedynie takie obuwie, to późnym popołudniem bolą ją nogi, a ortopedzi straszą poważnymi chorobami, które mają być efektem chodzenia np. w sandałach na wysokiej koturnie. Z takimi samymi rozterkami mają do czynienia także młode panie domu, które muszą umeblować dopiero co kupione mieszkanie.

meble biurowe

Autor: Kristin Nador
Źródło: http://www.flickr.com

Niełatwo gustownie, a równocześnie funkcjonalnie wyposażyć poszczególne pomieszczenia, zwłaszcza wtedy, kiedy brakuje środków na ten cel. W każdym domu bardzo potrzebnym sprzętem jest biurko, przy którym posiadacze konkretnego lokalu mogą zaadresować koperty, uzupełnić zeznania roczne, rozwiązać krzyżówkę bądź poszukać ważnych informacji w internecie. Tymczasem wszelkiego typu meble biurowe nie zawsze dobrze wkomponowują się w gustownie bądź oryginalnie urządzone wnętrze. A kiedy na myśli będziemy mieć też niewielkie pokoje w blokach, to zapewne skonstatujemy, że nawet na niepokaźnych rozmiarów biurko zabraknie miejsca – A damy mieszkające w piętrowych domach mają nieco inne problemy. A mianowicie, większa przestrzeń zazwyczaj oznacza o dużo większy bałagan w pomieszczeniach: szlafroki damskie i męskie skarpetki leżące tu i tam raczej nie dodają uroku nawet najwspanialej urządzonym wnętrzom, chociaż trzymanie garderoby poza szafkami jest naprawdę wygodne. Dość skutecznym wyjściem z tej kłopotliwej sytuacji jest trzymanie się określonych kanonów obowiązujących od dawien dawna. Na przykład, można przynajmniej jedno pomieszczenie urządzić w tradycyjny sposób i jednocześnie pamiętać o funkcjonalności. W gruncie rzeczy taki eksperyment można z powodzeniem zastosować w przedpokoju, ponieważ tutaj zazwyczaj nie ustawiamy zbyt wielu sprzętów. Można zatem zakupić przeciętną garderobę, ewentualnie komodę z czterema szufladami i wieszak na płaszcze.

lustra

Autor: Thomas Nielsen
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast lustra do przedpokoju w żadnym wypadku nie muszą być wyjątkowo eleganckie, wystarczy by zostały one doskonale oświetlone. Ważne staje się także to, aby tu nie znajdowały się niepotrzebne przedmioty: ostrzałki do noży lepiej przechowywać w kuchennych półkach niż w przedostatniej szufladzie komody ustawionej w kącie przedpokoju – . Architekci wnętrz są zadnia, że de facto w tej dziedzinie praktycznie nie powinniśmy się spotkać z sytuacjami beznadziejnych. Słowa moda i funkcjonalizm na pewno nie są antonimami, więc błyskotliwym gospodyniom nie powinno zabraknąć interesujących pomysłów.

Jeśli takiego rodzaju problematyka jest dla Ciebie istotna, to śmiało zerknij na serwis (bubucraft.pl/prezent-na-dzien-nauczyciela), który na pewno również przypadnie Ci do gustu!

Zresztą pamiętajmy, że sporo zależy od charakteru gospodarzy, bo np. urodzonym bałaganiarzom niełatwo zaproponować jakieś konstruktywne rozwiązanie.