Mieszkać ładnie czy postawić na wygodę? Trudne do nierozstrzygnięcia dylematy początkującego projektanta wnętrz

3 października 2020 Off By admin
Mieszkać ładnie czy postawić na wygodę? Trudne do nierozstrzygnięcia dylematy początkującego projektanta wnętrz
Elegantki uwielbiające nosić szpilki doskonale wiedzą, że modę i komfort dość trudno pogodzić. Nawet jeśli dana dwudziestolatka preferuje jedynie takie obuwie, to późnym popołudniem bolą ją nogi, a ortopedzi straszą poważnymi chorobami, które mają być efektem chodzenia np. w sandałach na wysokiej koturnie. Z takimi samymi rozterkami mają do czynienia także młode panie domu, które muszą umeblować dopiero co kupione mieszkanie.

meble biurowe

Autor: Kristin Nador
Źródło: http://www.flickr.com

Niełatwo gustownie, a równocześnie funkcjonalnie wyposażyć poszczególne pomieszczenia, zwłaszcza wtedy, kiedy brakuje środków na ten cel. W każdym domu bardzo potrzebnym sprzętem jest biurko, przy którym posiadacze konkretnego lokalu mogą zaadresować koperty, uzupełnić zeznania roczne, rozwiązać krzyżówkę bądź poszukać ważnych informacji w internecie. Tymczasem wszelkiego typu meble jak udekorować komodę w salonie biurowe nie zawsze dobrze wkomponowują się w gustownie bądź oryginalnie urządzone wnętrze. A kiedy na myśli będziemy mieć też niewielkie pokoje w blokach, to zapewne skonstatujemy, że nawet na niepokaźnych rozmiarów biurko zabraknie miejsca – A damy mieszkające w piętrowych domach mają nieco inne problemy. A mianowicie, większa przestrzeń zazwyczaj oznacza o dużo większy bałagan w pomieszczeniach: szlafroki damskie i męskie skarpetki leżące tu i tam raczej nie dodają uroku nawet najwspanialej urządzonym wnętrzom, chociaż trzymanie garderoby poza szafkami jest naprawdę wygodne. Dość skutecznym wyjściem z tej kłopotliwej sytuacji jest trzymanie się określonych kanonów obowiązujących od dawien dawna. Na przykład, można przynajmniej jedno pomieszczenie urządzić w tradycyjny sposób i jednocześnie pamiętać o funkcjonalności. W gruncie rzeczy taki eksperyment można z powodzeniem zastosować w przedpokoju, ponieważ tutaj zazwyczaj nie ustawiamy zbyt wielu sprzętów. Można zatem zakupić przeciętną garderobę, ewentualnie komodę z czterema szufladami i wieszak na płaszcze.

lustra

Autor: Thomas Nielsen
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast lustra do przedpokoju w żadnym wypadku nie muszą być wyjątkowo eleganckie, wystarczy by zostały one doskonale oświetlone. Ważne staje się także to, aby tu nie znajdowały się niepotrzebne przedmioty: ostrzałki do noży lepiej przechowywać w kuchennych półkach niż w przedostatniej szufladzie komody ustawionej w kącie przedpokoju – . Architekci wnętrz są zadnia, że de facto w tej dziedzinie praktycznie nie powinniśmy się spotkać z sytuacjami beznadziejnych. Słowa moda i funkcjonalizm na pewno nie są antonimami, więc błyskotliwym gospodyniom nie powinno zabraknąć interesujących pomysłów.

Jeśli takiego rodzaju problematyka jest dla Ciebie istotna, to śmiało zerknij na serwis (bubucraft.pl/prezent-na-dzien-nauczyciela), który na pewno również przypadnie Ci do gustu!

Zresztą pamiętajmy, że sporo zależy od charakteru gospodarzy, bo np. urodzonym bałaganiarzom niełatwo zaproponować jakieś konstruktywne rozwiązanie.