Meble sosnowe do mieszkań

29 stycznia 2019 Off By admin
Meble sosnowe do mieszkań
Sosnowe meble to rozwiązanie dla tych, którzy marzą o drewnianych sprzętach lecz nie mają dużego budżetu. Jednak nie tylko.
Do zalet mebli sosnowych bez wątpienia należy ich cena.

grzejniki

Autor: Gunnar Ries
Źródło: http://www.flickr.com
Są względnie tanie natomiast prezentują się WCale nie gorzej aniżeli sprzęty stworzone z buku lub innej odmiany drewna. Na przykład, nieskomplikowane biurko sosnowe z szafką, to koszt rzędu 400zł, natomiast w wersji tylko z półką już za około 300zł. Małżeńskie łóżko (bez materaca) kupimy już od pięciuset zł. Do tego sosnowe meble cechują się higroskopijnością i ogromną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Meble sosnowe nie elektryzują się a dzięki temu w atmosferze dookoła nich nie podnosi się niepożądany kurz. To nader ważna informacja dla wszystkich tych osób, które, zmagają się z alergią na kurz. Meble sosnowe są bowiem polecane uczuleniowcom. Kolejną cechą sosnowych mebli jest higroskopijność (zdolność cyrkulacji pary wodnej pomiędzy drewnem a otoczeniem). W konsekwencji meble „oddają” nadwyżkę wilgoci bądź uzupełniają jej niedobory same regulując poziom wilgoci – Magnat (Magnat).
Sosnowe meble możesz zamówić w surowym stanie po czym pomalować na dowolny, nawet zupełnie kryjący odcień. Będą przedstawiać się tak samo przyzwoicie w kolorze, jak i pomalowane bezbarwnym lakierem. Sosna jest drewnem, z jakiego można zmajstrować łóżka, stoliki, szafeczki, półki, łóżeczka dziecięce, kufry. Cudownie przedstawia się sosnowa szafka nocna pomalowana na biało – sprawdź szafki nocne (sprawdź szafki nocne).

Drewno sosnowe jest podatne na obróbkę a równolegle może wytrzymać ogromnie wiele mechanicznych uszkodzeń. Jednakże by długo służyła oraz wciąż fajnie się prezentowała, należy o nią się zatroszczyć.