Masz pomysł na własny biznes? Staraj się o dofinansowanie

16 lutego 2021 Off By admin
Masz pomysł na własny biznes? Staraj się o dofinansowanie
Ciężko ci odnaleźć się na rynku pracy? Często odzywa się w Tobie pragnienie bycia samodzielnym i niezależnym? Masz godny uwagi pomysł na własną firmę?

Odważ się na własny interes! Szczególnie, że osoby mające zamiar usamodzielnić się, mogą być pewni wsparcia pod względem wkładu pieniężnego na rozkręcenie własnego biznesu – urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozpoczęcie działalności oraz kusy przygotowujące ewentualnych pracodawców.

Fundusze unijne na rozwój firmy to szansa dla tych, którzy noszą się z zamiarem by założyć własną firmę lub chcą modernizacji już funkcjonującej już firmy, lecz nie mają na ten cel odpowiednich funduszy.

Poznaj mój serwis (http://www.transcomp.pl/oferta/organizacja-i-bezpieczenstwo-ruchu/) – wystarczy wejść w umieszczony niżej link i w nowym artykule można przeczytać dodatkowe informacje na ten interesujący temat.

Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele łatwiej jest zrealizować przedsiębiorcom pomysł na własny biznes.

Banknoty euro

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

W obecnej chwili np. można dostrzec zapotrzebowanie na zawody mające związek z troską o ciało i zabiegami leczniczymi. Wszyscy chcemy dobrze się prezentować, szczególnie w czasach gdy wygląd jest swego rodzaju wizytówką, tak ważną zwłaszcza w życiu zawodowym. To propozycja dla kobiet, natomiast mężczyźni przeważnie wychodzą z własną inicjatywą i zakładają własne działalności, zwykle w dziedzinie motoryzacji czy w transporcie. Zakładając, że chociaż część tych osób utrzyma się przez dłuższy czas na rynku – istnieją szanse, iż będą się rozwijać i pozyskiwać dalszych pracowników. Przyznając fundusze, Urząd Pracy niejako dostarcza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzą nowe miejsca pracy dla niepracujących.

Pamiętajmy, że pomyślna decyzja odnośnie dotacji nie upoważnia nas do zaniechania wypełniania obowiązków wymaganych przez instytucję dofinansowującą.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie wartościowy to sprawdź serwis (https://snmw.pl/skup-monet-katowice/), w którym są tego typu informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.

Najważniejszy z nich, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, pod rygorem obowiązku dokonania zwrotu otrzymanych środków razem z odsetkami.
Mimo wielu obaw i odpowiedzialności z jaką wiąże się własna działalność spora liczba osób decyduje się na ten krok z przeświadczeniem o jego sukcesie, więc…odwagi!