Masz dość tapet i malowania ścian? Zdecyduj się na coś odmiennego. Dobrze jest sprawdzić inne propozycje

24 września 2018 Off By admin
Masz dość tapet i malowania ścian? Zdecyduj się na coś odmiennego. Dobrze jest sprawdzić inne propozycje
Jak będziemy mieli już dosyć malowania i tapetowania ścian możemy skorzystać z innego sposobu, dajmy na to skorzystać z paneli na ścianę. W tej dziedzinie jest naprawdę duży wybór kolorów, odcieni i wzorów, więc możemy je dobrać do każdego wnętrza, stylu mebli lub kafelek w łazience.

Tapicerka

Autor: Chez Mummy
Źródło: http://www.flickr.com
Panele ścienne tapicerowane są lekkie i proste do zamontowania. Każdy z nas, kto nie obawia się prac remontowych może spróbować je sam zamontować. Zaletą współczesnych paneli jest możliwość łączenia ich pod różnymi kątami, ponadto inne ich elementy ozdobne, jak listwy, cokoły albo narożniki sprawiają, że możliwe jest ich estetyczne wykończenie. Każdy rodzaj paneli możemy montować z powodzeniem na powierzchniach betonowych, murowanych, ale także drewnianych. Przy tym, łatwe do założenia są na pewno moduły ścienne tapicerowane, z którymi raczej każdy z nas sobie da radę.

Panele drewnopodobne robione są z płyt MDF, które są pokryte jednostronnie folią dekoracyjną, inaczejdekorem. Uzupełnieniem paneli są listwy zakończeniowe z płyty wyprofilowanej MDF, oklejone takimi samymi panelami co folia dekoracyjna. Przeznaczone są do pomieszczeń, które nie są skazane na długotrwałe działanie wilgoci.

Ze względy na wysoką estetykę są doskonałym materiałem do wykańczania pomieszczeń mieszkalnych. Są odpowiednią izolacją akustyczną oraz termiczną. zewnętrzna powłoka paneli drewnopochodnych jest odporna na ścieranie i zarysowania. Nie potrzeba tutaj ani konserwacji, ani malowania. Panele oraz listwy są łatwe do utrzymania w czystości. Pokryte kurzem możemy czyścić szmatką albo odkurzyć, większe zanieczyszczenia możemy wyczyścić ścierką nasączoną płynem czyszczącym do powierzchni drewnianych.

Panele z surowców sztucznych robione są w postaci cienkościennych zamkniętych profili usztywnionych od środka żebrami. Zewnętrzne powierzchnie paneli są pokryte zgrzane trwale z tworzywem dekorujące folie, w jednym kolorze, lecz także z wybranym szablonem. Panele z PCV są odporne na wodę, przez co nadają się świetnie do aranżacji kuchni i łazienki.

Są też odporne na oddziaływanie związków chemicznych, które są zawarte w produktach spożywczych. Nie niszczeją za sprawą ciągłego sprzątania z dodatkiem codziennie stosowanych detergentów. Tworzywo z którego są zrobione jest bezpieczne w użytkowaniu w środku takich pomieszczeń jak pralnie albo garaże.