Lustra, jak dobrać do pomieszczenia?

10 maja 2021 Off By admin
Lustra, jak dobrać do pomieszczenia?
Angielskie przysłowie mówi, iż jedno lustro jest lepsze niż cała galeria portretów przodków. Ale jak sprawić by lustro harmonizowało z wnętrzem? Widok eleganckiego, kryształowego, fazowanego lustra stanowi niebanalną ozdobę każdego pomieszczenia. Jakże to praktyczny a jednocześnie urokliwy przedmiot. Najpierw zastanówmy się w jakim miejscu lustro powiesić. Znaczenie ma to, co będzie się w nim odbijało. Duże lustro da złudzenie przestrzeni, niewielkie umieszczone naprzeciwko okna, da nam migoczące refleksy.

oświetlenie łazienkowe nad lustro

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com

Potem zajmijmy się ramą. Lustro [ sprawdź lustra łazienkowe] może harmonizować z wnętrzem i być tylko dyskretną taflą nierzucającą się w oczy lub wprost przeciwnie – być oprawione w grubą ramę. Lustra na zamówienie (Parcie Na Szkło: lustra (sprawdź https://www.krypton.wroclaw.pl/) na zamówienie) okażą się najlepszym wyborem. Do pokoju z wiekowymi meblami wstawmy więc duże, w kolorze złotym, a nowoczesny salon z chętnie przyjmie lustra bez ram.

Nadanie eleganckiego kształtu lustrom to znaczący komponent dla aranżacji wnętrz. Służą temu procesy fazowania i szlifowania. Założeniem procesu fazowania jest wyrobienie na krawędzi szklanego panelu szerokiej fazy. W procesie fazowania dochodzi do załamania powierzchni szkła, dzięki czemu zdobywamy wspaniały i przykuwający nasze oczy efekt końcowy. skończone brzegi szkła nie mają nierówności i ostrości, czego efektem jest dokładnie obrobiony rant..

Lustra fazowane o wszelakich wielkościach stanowią niezwykle atrakcyjne wykończenie, które idealnie komponuje się również z meblami, dzięki czemu podnoszą ich walory estetyczne. Płaska powierzchnia załamania światła na szlifie fazy, nadaje elementom szklanym nadzwyczajnie elegancki i stylowy wygląd. Szlifowanie tymczasem, opiera się na wykończeniu granicy luster mianowicie od cienkich do grubszych obrębów.

lustro

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Z powodu lęku przed zranieniem, najważniejszy warunek, jaki musi spełniać szkło zaplanowane do użytku. Od chwili gdy rzemieślnicy z Murano posiedli tajemnicę produkcji szkła pokrytego metalem, lustrzane może być każdy przedmiot – od świeczników po umeblowanie. Mamy w czym wybierać.