Łazienka to specyficzne miejsce do realizacji pomysłów. Jakie więc wybierać sprzęty, które będą dobre i sprawdzą się na długo

13 maja 2021 Off By admin
Łazienka to specyficzne miejsce do realizacji pomysłów. Jakie więc wybierać sprzęty, które będą dobre i sprawdzą się na długo
Wybieranie grzejnika łazienkowego nie może polegać wyłącznie na doborze kształtu i koloru. Istotna jest także moc, która zależy od tego, jakiego rodzaju grzejnik ma pełnić funkcje – czy ma posłużyć jedynie do ogrzewania, czy także do suszenia. Oferta grzejników łazienkowych jest bardzo zasobna.

grzejnik

Autor: Jaga
Źródło: Jaga
Grzejniki łazienkowe tworzone są w różnorodnych kształtach i barwach. Robi się je także z różnorodnych materiałów. Mogą być wyposażane w kolejne udogodnienia, np.: wieszaki, uchwyty, grzałki elektryczne czy lustra. Grzejniki łazienkowe mogą wypełniać różne zadania. Główna to ogrzewanie łazienki, choć równie istotna jest też funkcja suszarki dla ręczników. Grzejnik łazienkowy (odwiedź stronę) pełni tez funkcję estetyczną, ponieważ z reguły jest montowany w centralnej jej części, dlatego jego wygląd i dostosowanie do aranżacji i stylu łazienki są także bardzo istotne.

Większość grzejników łazienkowych ma standardową budowę drabinki – tworzone są one przeważnie z pionowych kolektorów, łączonych poziomymi rurkami. Ta konstrukcja ma istotne cechy użytkowe – grzejniki takie są funkcjonalne, bo można na nich suszyć ręczniki lub firany – tendina.pl bieliznę. Nietrudno się je montuje i pomimo prostej konstrukcji pozwalają także ogromne szanse zaaranżowania wnętrza, ponieważ proponowane są w wielu barwach i kształtach.

Do budowy grzejników wykorzystuje się wysokiej jakości rurki i profile stalowe, miedziane i aluminiowe. Z powodu na wilgoć w łazienkach zabezpieczenia antykorozyjne i powłoki wykończeniowe muszą być najdoskonalszej jakości. Są to całkowicie inne wykończenia niż w zwyczajnych grzejnikach. Powłoki mogą być np. lakierowane, chromowane i metalizowane lub satynowane. Producenci oferują kilka standardowych kolorów i na zamówienie mogą odmalować grzejniki na dowolnie wybrany kolor.

Bardzo istotnym jest także, by wybrać dobre baterie łazienkowe. Polecić można zdecydowanie taki typ jak bateria wannowa stojąca – pomocne źródła. Jednocześnie, żeby dobrze dopasować krany i stosować je przez lata musimy pilnować kilku zwykłych zasad. Należy już w momencie zaplanowania remontu określić cechy, jakie musi spełniać armatura, co denerwowało nas we wcześniejszych kranach, co się szybko popsuło albo było zbędne. To bardzo ważne, z pewnością docenimy to po pewnym czasie.