Łazienka nowoczesna i niebanalna

20 grudnia 2021 Off By admin
Łazienka nowoczesna i niebanalna
Współczesna łazienka to nie tylko rozwiązania dotyczące higieny, łazienka powinna mieć również właściwy styl. Zadbajmy, aby była nienaśladowcza, prezentowała nasz styl. Dowiedz się jak zbudować taką przestrzeń!

Fototapety ścienne

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl

W nowoczesnych wnętrzach kluczową rolę odgrywa podstawowe wykończenie łazienki a dokładnie wanna lub prysznic. Współcześnie wspomniana wanna czy prysznic (złota kabina prysznicowa) pełnią funkcję nie tylko użytkową. W panujących trendach dotyczących projektowania łazienki też ich rola uległa przekształceniu – nierzadko pełnią rolę dekoracyjną. Nie służą już tylko do zachowania higieny. Nietypowe formy wyposażenia doskonale wpisują się w potrzeby współczesnych osób, które poszukują odrobiny wrażeń stylistycznych oraz relaksu dla ciała i duszy w zaciszu własnych czterech kątów. Gdy jednak odnawiamy łazienkę a nie budujemy ją od nowa w całości, posiadana już wanna albo prysznic z kilkuletnim stażem nie stanowi przeszkody w wykreowaniu niebanalnego wnętrza.

Zamiast tradycyjnych mebli i klasycznego wystroju w łazience równie dobrze odnajdują się połyskujące fronty, optycznie powiększające przestrzeń. Kolory takie jak żółcie czy czerwienie wprowadzają pozytywną energię oraz kontrastują z pozostałymi elementami wyposażenia. Oświetlenie wydobywające się z różnych źródeł oraz o różnej barwie daje szereg możliwości sterowania światłem, zależnie od potrzeb i upodobań użytkowników czy pory dnia. Zwróćmy uwagę, że z łazienki korzystają nie tylko członkowie rodziny, lecz również goście, stąd tak znaczące jest, żeby wystrój miał swoje odwołanie w zainteresowaniach, bądź historii życia właścicieli. W taki sposób tworzy się przyciągająca, domowa atmosfera. Więcej o tym: efektowne fototapety do łazienki.

Wspaniałym rozwiązaniem mogą być fototapety do łazienki. Takie fototapety do łazienki mogą przedstawiać różne obrazy, które przywodzą na myśl miłe wspomnienia, lecz także mogą optycznie powiększyć wnętrze za sprawą geometrycznych zabiegów. We współczesną aranżację dobrze wpiszą się czarno białe fototapety. Mogą to być czarno białe fototapety prezentujące różne kraje. Całość można przełamać dużym, drewnianym blatem, wprowadzającym dodatkowo ciepły styl.

fototapeten

Autor: Zucker Kommunikation
Źródło: http://www.flickr.com

Wykreujmy też odpowiednie oświetlenie. Prądy w oświetleniu łazienki są bardzo odważne, bo – trzeba przyznać – funkcjonalność rozwiązań przegrywa z estetyką lamp. Kluczowy jest design opraw i barwa światła. W modzie są lampy podłogowe, stołowe i biurkowe. Nie stanowią głównego źródła światła ale dodatkowego. Pozostałe elementy wykorzystywane pierwotnie w pokojach także na dobre zadomowiły się w łazience – fotele, szelongi, leżaki, stołki i konsole – połączmy je z lampami i modne. Sprawdź: interesujące czarno białe fototapety.