Latem nie zapomnij o stylowych i zdrowych okularach przeciwsłonecznych

11 października 2021 Off By admin
Latem nie zapomnij o stylowych i zdrowych okularach przeciwsłonecznych
Nadciąga lato, a razem z nim dni przepełnione słońcem. Kto nie uwielbia gorących promyków rozgrzewających skórę oraz nie cieszy się, że może wreszcie schować do szafy ciepłe zimowe okrycia? Na nieszczęście światło słoneczne to więcej niż tylko same przyjemności. Z wielu źródeł słyszymy o obligatoryjności protekcji ciała pomocniczymi kremami z filtrem, ale bez porównania rzadziej mówi się o równie istotnej ochronie naszych delikatnych oczu.

rayban

Źródło: pixabay

Bezustanne eksponowanie oczu na promienie UV może czasem zakończyć się poważnym osłabieniem zmysłu widzenia a także spowodować wiele różnych dolegliwości zdrowotnych, również raka. Doskonałym środkiem zaradczym są porządne okulary przeciwsłoneczne (chociażby takie: ), oczywiście z ochroną przeciw promieniom UV. Same przyciemniane szkła powodują rozszerzenie źrenic, a tym samym dużo promieni UV pada na siatkówkę i może spowodować jej uszkodzenie. Stąd takie duże znaczenie ma odpowiedni filtr UV, który nie przepuści szkodliwych promieni do naszych oczu.

W czasie sezonu, na chodnikach zauważyć można wielu straganiarzy z okularami, niestety sprzedawane przez nich okulary przeciwsłoneczne są zwykle słabej jakości oraz nie mają właściwego filtra UV. Wyłącznie firmowe okulary mają rzetelne znaki fabryczne, potwierdzające siłę filtra UV i tylko takim powinniśmy ufać. Czasem warto zapłacić więcej, ponieważ zdrowie zawsze jest bezcenne. Szczęśliwie dni, gdy trudno było dobrać okulary (zobacz ) do naszego stylu odszedł w zapomnienie. Wachlarz modeli jest ogromny, a co lepsi producenci dają ogrom opcji konfiguracji i dostosowywania okularów pod użytkownika.

okulary carrera

Autor: Maxime Raphael
Źródło: http://www.flickr.com

Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban czy okulary Carrera to ostatni krzyk mody. Okulary Carrera można do siebie dopasować poprzez wymianę frontów i zmianę tworzywa z jakiego robione są oprawki.

Niezbędne są Ci istotne informacje (http://domymax.pl/projekty-domow/domy-rodzinne/) na ten ciekawy temat? Więc nie ociągaj się i wejdź do następnego artykułu – tam opracowaliśmy dla Ciebie coś wyjątkowego.

Natomiast okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban można zrobić dla samego siebie tak naprawdę od zera, decydując się na różne barwy i kształty oprawek, a także wygląd soczewek: . Za tą sprawą ktokolwiek może wyodrębnić swój styl. Nieważne czy jesteś oryginalnym indywiduum czy ciekawym świata dziwakiem zawsze zlokalizujesz okulary dla siebie.

Zainteresowała Cię opisywana w tym artykule tematyka? W takim wypadku kliknij tu i przeczytaj jeszcze więcej szczegółów w tekście (www.sklep.cristalstone.pl/umywalki-z-odplywem-szczelinowym)!

Wybierając okulary przeciwsłoneczne nie zapominajmy także o ich priorytetowym celu, osłonie oczu.