Który oczyszczacz powietrza wybrać?

24 września 2018 Off By admin
Który oczyszczacz powietrza wybrać?
oczyszczacz powietrza jest to narzędzia elektryczne z układem filtracyjnym powietrza. Odpowiednie oczyszczacze powietrza są w stanie usunąć składniki smogu, jak także niemalże wszystkie alergeny, drobnoustroje jak też wirusy.

sprzedaż

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Użytkownicy oczyszczaczy obserwują także dużą obniżkę kurzu w mieszkaniach. Na rynku osiągalnych jest szereg przyrządów, które kosztować mogą od paruset do kilku tysięcy złotych. Narzędzie oczyszczające ma za zadanie zatroszczyć się o to, ażeby w naszym otoczeniu było czyste powietrze. Co to jednak oznacza? Większość z nas spędza najwięcej czasu w domku, biurze, czy też innych pomieszczeniach zamkniętych. Niezależnie od tego, w jakim wnętrzu się znajdujemy, wszędzie tam są roztocza, mikroby, pył, sierść zwierząt, pyły, lotne związki organiczne. Przebywanie w takich wnętrzach, wdychanie zanieczyszczonego powietrza, pełnego trujących substancji nie jest dobre dla zdrowia ludzkiego. Obserwuje się podniesioną ilość zachorowań na schorzenia płuc, w tym POChP albo różnego typu stany alergiczne na obszarach z zanieczyszczonym powietrzem. Do tego badania statystyczne wskazują na znacznie większą umieralność w czasie występowania takich zjawisk jak na przykład smog. Szacuje się, że nawet co trzeci udar mózgu ma przyczynę w zanieczyszczeniach powietrza. Z pomocą przychodzą właśnie oczyszczacze powietrza, jakie mogą niwelować nieomalże 100% przytoczonych zanieczyszczeń z powietrza.
oczyszczacze powietrza

Autor: Marazzi
Źródło: INTERNITY
Większość oczyszczaczy usuwa zanieczyszczenia poprzez przepuszczenie ich przez filtr albo zestaw filtrów.

W poniektórych urządzeniach proces oczyszczania jest o wiele bardziej skomplikowany, wymagający wstępnej jonizacji zanieczyszczeń, celem ich przyciągnięcia poprzez przeciwnie naładowane powierzchnie czy też ich rozkładu do niegroźnych substancji.