Które buty są najlepsze do grania w piłkę nożną? Który rodzaj korków warto wybrać? Zobacz od czego to zależy

3 września 2021 Off By admin
Które buty są najlepsze do grania w piłkę nożną? Który rodzaj korków warto wybrać? Zobacz od czego to zależy
Mniej profesjonalni, jak i bardziej zaawansowani sportowcy dość często mają trudność, by dobrać najlepsze obuwie sportowe. Nie jest łatwo znaleźć buty, które będą wytrzymałe przez cały sezon. Przy tym, takie same modele układają się inaczej na każdej stopie. Na co więc zwracać uwagę podczas kupowania obuwia piłkarskiego?

Nowoczesne buty piłkarskie

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Bardziej znane marki tworzą korki w trzech głównych klasach: niskiej, średniej i wysokiej. Każdy poziom ma troszkę inne zastosowanie, w danej serii buty danych klas różnią się od siebie, choć zewnętrznie są bardzo podobne. Najniższa klasa, jak sama nazwa mówi, to jest obuwie rekreacyjne, typowo amatorskie. Klasa niska wydawałoby się, iż odnosi się do czegoś słabego, niskiej jakości, jednakże w tej klasyfikacji te buty są tak po prostu nazwane, w rzeczywistości są to całkiem trwałe modele, po prostu porównując do reszty klas plasują się gorzej. Możesz to sprawdzić odwiedzając nasz serwis Hurtownia – zajrzyj koniecznie – S.C. Wojciech Wojtkowiak, Adrian Jędrasiak.

Klasa średnia to już obuwie treningowe, stworzone z lepszej jakości surowców, zaś klasa najwyższa to korki meczowe, które dają najwyższy komfort.

Są z pewnością nie tak ciężkie, posiadają systemy kontrolowania piłki, jednocześnie te zalety mają wpływ na cenę, która jest o wiele wyższa od obuwia z poziomu niższego. Do tego, niezależnie od modelu trwałość takich butów musisz być porównywalna. Każdy typ obuwia przeznaczony jest na inną powierzchnię, tak jest z lankami, jak lanki ace, wkrętami albo butami na hale. Pamiętajmy więc, że zły dobór obuwia w stosunku do powierzchni na jakiej będą używane powoduje, iż gra się znacznie trudniej, a buty szybciej się eksploatują.

Cholewka butów piłkarskich może być zrobiona z materiałów sztucznych lub sklep żeglarski internetowy ze skóry naturalnej.

Jeśli wybierzemy skórzane korki musimy pamiętać, iż podczas używania “rozbijają” się one o mniej więcej 0,5 centymetra, więc sporo sportowców zakupuje bardziej ciasne obuwie. Surowce syntetyczne stosowane przy produkcji butów tego typu dają ich użytkownikowi ten sam stopień komfortu, co korki wyprodukowane ze skóry naturalnej. Duża ilość piłkarzy też docenia obuwie zrobione z nowoczesnych surowców syntetycznych. Co istotne, to które zakupimy buty i z jakich materiałów jest subiektywną decyzją przyszłego użytkownika.