Kto powinien korzystać z sauny. Dla kogo jest ona wskazana jak też jak z niej korzystać?

7 lutego 2019 Off By admin
Kto powinien korzystać z  sauny. Dla kogo jest ona wskazana jak też jak z niej korzystać?
Używanie sauny jest to popularny sposób na odprężenie i regenerację naszego ciała jak też odporności. Sauny służą także pielęgnowaniu naszego ciała, oczyszczają je z negatywnych toksyn a także hartują.
Powinniśmy pamiętać, że tylko sauna fińska daje nam rozluźnienie oraz wspiera hartowanie organizmu.

instalacje

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
W dążności do zdrowego, silnego ciała pomogą nam też chłodniejsze prysznice, przechadzki bez względu od aury. Sauna fińska, zwana inaczej suchą – panuje w niej niska wilgotność, zaś temperatura osiąga tam wartości od 75 do 100°C. We wnętrzu gdzie zażywamy kąpieli, stoją drewniane ławy, rozlokowane schodkowo. Pierwsza kąpiel nie może być dłuższa, aniżeli 15 minut. Do sauny wkraczamy wypoczęci i wykąpani, a nasza skóra musi być gruntownie osuszona. Dobrze będzie położyć się wznak, na wyższej łaWCe bądź usiąść w taki sposób, ażeby nasze stopy znajdowały się na poziomie siedzenia. Pod koniec kąpieli w saunie, schodzimy na niższą ławkę, gdzie wypoczywamy przez 2 minuty.
Przebywanie w saunie powoduje podwyższenie temperatury naszego organizmu do 39,0°C. W pierwszych chwilach przebywania w gorącej saunie, temperatura organizmu ulega obniżeniu. Przed upływem dziesięciu minut, wraca ona do normy, a później rośnie średnio o 0,1°C na minutę. Wtedy też nasze ciało poci się, rozszerzają się żyłki i przyspiesza się oddech, co ochładza organizm.
Poprzez układ oddechowy, w czasie ablucji w saunie, wydalane będzie mniej dwutlenku węgla.

Zaraz po opuszczeniu sauny nasz oddech spowalnia się i powraca do normy. Usprawnieniu ulegają inne parametry oddechowe, jak dla przykładu dyfuzja gazów, objętość płuc a także przepływ powietrza w drogach oddechowych.