Konsulting IT, a modelowanie procesów biznesowych – czyli, następny temacik z cyklu „z jakimi rzeczami to się konsumuje”

31 grudnia 2021 Off By admin
Konsulting IT, a modelowanie procesów biznesowych – czyli, następny temacik z cyklu „z jakimi rzeczami to się konsumuje”
Co to dokładnie jest konsulting IT i na czym polega? A modelowanie procesów biznesowych? Czym to dokładnie jest a także czy posiada się to w jakikolwiek sposobność do Konsultingu IT? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo znajdziesz wewnątrz naszego nowego felietonu!
Odpowiadając na pierwsze pytanko we wstępie, a więc: co to bywa konsulting IT a także na czym polega? – odpowiedź jest nie tak trudna, jakby się miało możliwość zdawać.

Streetowe oblicze kobiety Anataki

Autor: Anataka
Źródło: Anataka

Konsulting IT, w potoczny sposób nazywany Doradztwem Informatycznym a w rozwinięciu Konsultingiem Informatycznym, jest tak przezywaną „działalnością usługową”, która zajmuje się zakresem zastosowań technologii informatycznych – polecany konsulting it. Jej zadankiem jest projektować a także planować systemy komputerowe, które złączają wszystkie kawałki technologiczne (w tym: osprzęt komputerowy, oprogramowanie oraz technologie komunikacyjne, nie wspominając o szkoleniach dla użytkujących). Należy napomknąć, iż w Polsce Doradztwo Informatyczne jest zdominowane przez duże przedsiębiorstwa IT o międzynarodowej skali.
odbicie - reklama

Autor: Asta Adamonyte
Źródło: http://www.flickr.com
modelowanie procesów biznesowych

Autor: popofatticus
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli może chodzić o modelowanie procesów biznesowych, to jako tako nie ma tu połączenia z Konsultingiem IT – .

Czy któreś komentarze o nas (http://ortodoncjacyfrowa.com.pl/aparat-invisalign/) tego wpisu Cię zaciekawiły? Więc będzie nam bardzo miło, jeśli dodasz do nich też swoje oceny.

Dobrze jest jednak określić, jaką rzeczą jest owe kształtowanie. Modelowanie procesów biznesowych (które to po angielsku pobrzmiewa business process modeling), to zbiór opcji, które to robią analitycy procesów biznesowych wewnątrz przedsiębiorstwa.

Ma to na celu sprecyzowanie, w jaki sposób działa konkretna organizacja (bywa to tak przezywany stan AS-IS) oraz ma możliwość określić docelowy sposób postępowania (czyli tak przezywane procesy TO-BE). Jak sama nazwa mówi, chodzi o pokazanie modelu procesu (najbardziej często graficznemu).