Kolportowanie gazetek promocyjnych – jak zadbać o to, żeby rzeczywiście dotarły do jak największego grona klientów?

17 listopada 2018 Off By admin
Kolportowanie gazetek promocyjnych – jak zadbać o to, żeby rzeczywiście dotarły do jak największego grona klientów?
Promowanie się sklepów albo producentów ma obecnie podstawowe znaczenie w czasie walki o klientów. Na szczęście, rynek oferuje sporo form reklamy, tym samym każda firma może wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie. Jednym z nich są gazetki promocyjne. Rzeczywiście ważny jest nie tylko atrakcyjny projekt gazetki, w jakim zawarte zostaną wszystkie najbardziej istotne elementy oferty, ale również sposób kolportowania.

Promocja

Źródło: flickr.com
Gazetka powinna dotrzeć do możliwie jak największej liczby osób, w przeciwnym wypadku nie będzie ona potrafiła zachęcić klientów do zakupów. Jakim sposobem zadbać o to, by gazetka rzeczywiście trafiła w ręce możliwie jak najszerszego grona klientów?

Gazetki zwykle wkładane są do skrzynek pocztowych. Jest to jeden ze sposobów, jaki sprawia, że mieszkańcy faktycznie zapoznają się z ich ofertą. Trzeba jednak pamiętać, że dzisiaj coraz częściej dostęp do skrzynek, które znajdują się wewnątrz bloku nie jest bezproblemowy. Skrzynki na wszelkiego rodzaju ulotki i gazetki pojawiają się przed budynkami. Wtedy jednak mniej osób decyduje się na ich przejrzenie, co warto mieć na uwadze. Wskazane jest określić zasięg, w którym gazetka powinna być rozpowszechniana.

Czytaj też: gazetki sklepów budowlanych

gazetki promocyjne

Autor: kuptotam.com.pl
Źródło: http://www.kuptotam.com.pl/

Na przykład, w przypadku lokalnych sklepów z reguły jest to bliskie sąsiedztwo, gdyż osoby je zamieszkujące są w stanie odwiedzić sklep.

Te interesujące treści mają swą kontynuację. Chcesz się z nią zapoznać? Więc idź do strony (https://www.inter-deco.pl/produkty/szklo-dekoracyjne/swieczniki,2,23) i tam rozkoszuj się fascynującymi wątkami.

Rozpowszechnianie gazetki poza sąsiedztwo wtedy mija się z celem. Inaczej jest w przypadku większych sklepów, sieciówek, które funkcjonują w różnych częściach miasta. Określenie tego, gdzie gazetki powinny być rozprowadzane ma rzeczywiście duże znaczenie, ponieważ w takim przypadku prościej jest określić, jak dużą ilość gazetek przygotować i ile osób powinno zostać zatrudnionych do ich roznoszenia.

Gazetki są umieszczane najczęściej również przy wejściu do określonego sklepu. Dlaczego? Głównie przez wzgląd na fakt, że w ten sposób klienci jeszcze przed zakupami mają możliwość zapoznania się z oferowanymi promocjami i przejrzenia gazetki promocyjnej –> . Niekiedy zmieniają swoje decyzje albo decydują się na zakupienie artykułów promocyjnych, których pierwotnie nie mieli w planach kupić.

Reasumując – metoda kolportowania gazetek promocyjnych ma duże znaczenie dla ich funkcjonalności, więc warto jest zastanowić się, jakim sposobem najlepiej dotrzeć do konsumentów.