Klimatyzacja w mieszkaniu – jak wiele kosztuje, w jaki sposób zorganizować?

9 stycznia 2021 Off By admin
Klimatyzacja w mieszkaniu – jak wiele kosztuje, w jaki sposób zorganizować?
Upały dają się we znaki, szczególnie jeśli musimy z nimi walczyć w nagrzanych mieszkaniach w bloku. Rozwiązaniem może być instalacja klimatyzacji.
Klimatyzacja w domu jest dziś coraz to częściej spotykanym rozwiązaniem.

glamour

Autor: KOMANDOR
klimatyzacja w domu

Autor: rogue-designs
Źródło: rogue-designs
Osoby zainteresowane klimatyzacją mają do wyboru tańsze, mobilne przyrządy dostępne w marketach z AGD bądź wyposażenia wnętrz. Osiągalne są już od kilkuset złotych. Przeznaczone są one do obsługi jednego wnętrza.

Kliknij na ten odnośnik, żeby przeczytać pokrewne teksty. Przykładowo zobacz serwis (http://www.stargres.pl/katalog/pl/produkty/plytki-tarasowe-gres-na-balkon), który omawia interesującą Cię tematykę, a niewątpliwie się nie zawiedziesz.

Poza podłączeniem do napięcia i odprowadzenia ciepłego powietrza(zobacz montaż rekuperacji purevent) za okno, nie nastręczają większych zabiegów montażowych. Wadą tego typu sprzętów, wskazywanym przez eksploatatorów, jest ich głośne działanie oraz to, iż nie dają możliwości utrzymania we wnętrzu wyznaczonej temperatury.

Nie wszystkim właścicielom nagrzanych wnętrz takowe rozwiązanie będzie zatem wystarczać. W handlu osiągalne są też klimatyzatory stacjonarne typu split. Są to te, które mają jednostkę wewnętrzną schładzającą pomieszczenie i zewnętrzną jednostkę odprowadzającą gorące powietrze. Są o wiele cichsze dla użytkowników, jednak ich wybór i montaż powinno się zlecić specjalizującej się w tym firmie. Jednocześnie nie są to podejścia należące do tanich. Ich zakup to wydatek od 2000 zł w wypadku najtańszych przyrządów do nawet 10000 zł za najdroższe. Do tego trzeba doliczyć koszt instalacji, który standardowo wynosi blisko 1000 zł. Może się jednak zwiększyć, jeśli jednostka zewnętrzna instalowana będzie na wyższych kondygnacjach budowli.

Osoby stawiające na klimatyzatory typu split w mieszkanku w bloku muszą mieć na względzie, że instalacja zewnętrznej jednostki na elewacji budowli wymagała będzie uzyskania zgody administratora czy też zarządcy.