Kilka przydatnych słów na temat kompasu

20 kwietnia 2019 Off By admin
Kilka przydatnych słów na temat kompasu
Dobry żeglarz potrzebuje wielu niezastąpionych sprzętów. Z pewnością wśród sprzętów dobrego marynarza musi znaleźć się busola i kompas.

Kompas sekstans to niezbędne elementy każdego miłośnika wodnych podróży, a zwłaszcza każdego żeglarza. Kompas sekstans umożliwia bezpieczną nawigację pod względem położenia gwiazd. Akcesoria do domu sklep to miejsce, w którym będziemy szukać nietypowych prezentów.

Otwórz ten link meble na zamówienie warszawa. Tam znajdziesz ciekawe informacje na to zagadnienie, opisane w naszymtekście.

Akcesoria do domu sklep to sklep, gdzie możemy znaleźć również oryginalne upominki dla miłośnika żeglowania. Sekstans stracił już obecnie na znaczeniu, dla wielu pasjonatów żeglarstwa jest obecnie z pewnością pięknym elementem przywołującym wspomnienia o zamierzchłych czasach, gdy nikt nie słyszał o nawigacji działających na podstawie sygnału GPS. Dzisiaj niewielu korzysta z sekstansu do ustalenia swojego położenia na morzu. Popularność sekstansu zasięga XVIII wieku. Określenie pozycji przy pomocy takiego optycznego przyrządu wymagało od żeglarzy bardzo dużej wiedzy. Pomiary stosowane przy jego pomocy były jednak bardzo precyzyjne. W czasach odkrycia takiego urządzenia przez Johna Hadleya, angielskiego matematyka, żeglowanie po morzach i oceanach było znacznie bardziej bezpieczne.

Zajrzyj do artykułu, który jest pod podanym linkiem oraz czytaj więcej purmo wrocław na ów temat, który najwidoczniej Cię zaciekawił. Nie zwlekaj!

Interesującą opcje znajdziesz na

Kierunki georgraficzne
W ciągu dnia do wyznaczenia pozycji statku wykorzystywano słońce, w nocy pomagały gwiazdy. Mimo nowych systemów nawigacyjnych przyszli żeglarze nadal poznają zasady stosowania sekstansu. Bez umiejętności stosowania go w dalszym ciągu nie można wyruszyć w daleką podróż. Może się tak zdarzyć, że praca odbiorników GPSzostanie zakłócona, wtedy do określenie pozycji niezastąpiony z pewnością jest sekstans. Kolejnym niezastąpionym niegdyś sprzętem do nawigowania będzie kompas. Stosują go nie tylko osoby żeglujące, lecz także turyści, którzy pragną określić strony świata. Urządzenie to okazuje się przydatny przykładowo w czasie górskich wypraw. Bardziej rozbudowaną wersją kompasu jest busola. Mnóstwo osób, jakie nie miało okazji z nich korzystać nie umie ich od siebie odróżnić. Natomiast nie będą to sprzęty, jakie znaczą to samo. Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem