Kiedy przeprowadza się USG kolana?

14 stycznia 2022 Off By admin
USG kolana to powszechnie stosowane badanie, które zezwala na właściwą diagnozę dolegliwości zwyrodnieniowych, urazów zachodzących w obrębie stawu kolanowego czy chorób reumatoidalnych.

Jest ono nieinwazyjne oraz bezbolesne. USG kolana kosztuje od 80 do ok. 300 zł.
usg kolana kraków

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
USG stawu kolanowego, czyli badanie ultrasonograficzne, przeprowadza się stosunkowo często, gdyż staw kolanowy to największy oraz w najwyższym stopniu skomplikowany staw u osoby ludzkiej, jest także bardzo narażony na różnorodnego typu kontuzje, zwłaszcza więzadeł czy też łękotki. Konstrukcja stawu kolanowego łączącego kość (zobacz: kość dla psa) udową z tą piszczelowa, zezwala na utrzymywanie masy ciała oraz ułatwia przenoszenie siły i mocy potrzebnych do wykonywania wielu czynności fizycznych, zatem wstawania, chodzenia, podnoszenia, biegania czy też przenoszenia ciężkich towarów albo WChodzenia lub schodzenia po schodkach. Równocześnie kolano jest niezwykle podatne na skręcenia, działanie sił bocznych czy też naciągnięcie.
W kwestii takiej jak USG kolana Kraków jest miejscem, gdzie znajdziesz wyśmienitych specjalistów, którzy z przyjemnością dopomogą Ci przy takiej czynności. Takie badanie jest bardzo popularną sposobnością diagnostyczną, która stosowana jest od długiego czasu oraz wykorzystuje cechy fal ultradźwiękowych do otrzymania wewnętrznego obrazu kolana. Bardzo często jest także uzupełniana innymi badaniami, dla przykładu zdjęciem radiograficznym (rentgenowskimi czy też rezonansem magnetycznym), co zezwala na niezwykle precyzyjną diagnostykę dolegliwości zwyrodnieniowych, reumatoidalnych albo różnego rodzaju chorób powstałych w okolicy stawu kolanowego.

Takie badanie ultrasonograficzne stawu kolanowego umożliwia dokładną ocenę jamy stawu kolanowego i podkolanowego, chrząstki, kłykci kości udowej, więzadła, ścięgna czy łękotki. W porównaniu do ogólnie stosowanych w przeszłości zdjęć rentgenowskich, USG kolana pozwala opisać nade wszystko tkanki miękkie i budowę okołostawową.