Kiedy planujesz prace remontowe w kuchni, nie zapominaj o niebanalnym materiale na ściany

4 listopada 2021 Off By admin
Kiedy planujesz prace remontowe w kuchni, nie zapominaj o niebanalnym materiale na ściany
Wybór odpowiedniego materiału na ściany jest istotnym elementem projektowania wnętrz. Od zastosowanego tworzywa uzależniona jest nie tylko trwałość ścian, lecz też rezultat, który otrzyma się we wnętrzu. Sporym wyzwaniem projektowym jest zaprojektowanie ścian kuchni, bo powierzchnie w tym pomieszczeniu poddane są działaniu pary wodnej i muszą wyróżniać się wysoką trwałością.

Fototapety są znowu bardzo modne

Fototapety

Autor: Sarah Stierch
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapety zdobyły uznanie już kilkanaście lat temu, kiedy to zdobiły przede wszystkim saloniki i pokoje gościnne. Teraz ten barwny i interesujący dodatek powraca w zupełnie nowej i odświeżonej postaci. Obecne fototapety mogą poszczycić się wspaniałym wykonaniem, wybitną trwałością, jak również naprawdę urozmaiconym wzornictwem. Co bardzo istotne, nie są one już stosowane tylko w salonach i pokojach gościnnych, ale ze znakomitym efektem dekorują wszystkie pomieszczenia w domu: kuchnie, przedpokoje, sypialnie i pokoje dziecięce. Co więcej: teraz ma się możliwość zlecić wykonanie fototapety z osobiście zrobionym przez siebie zdjęciem, co również okazuje się dosyć ciekawą możliwością.

Fototapety kuchenne stają się niebanalnym rozwiązaniem

Niezwykle interesującym motywem dekoratorskim są fototapety do kuchni. W ostatnim czasie zaczęto powoli oddalać się od tradycji klasycznego wypełniania miejsca między szafkami płytkami ceramicznymi. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się w tym miejscu szkło albo właśnie fototapety. Barwne fototapety kuchenne mogą przedstawiać różnorodne obrazy: zarówno powiązane z artykułami spożywczymi, jak i wnętrzami ślicznych kawiarenek. Jeżeli nie zamierza się naklejać fototapety pomiędzy szafkami, można zdecydować się na nałożenie jej na całej ścianie. Motyw fototapety warto ładnie skomponować z klimatem, w którym została zaprojektowana kuchnia i jej meblami.

Fototapeta, przykładowa grafika na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Dobierz fototapetę doskonałą dla siebie

Zdarza się, że ludzie rezygnują z szansy zastosowania fototapety, gdyż boją się skomplikowanej pracy związanej z jej naklejeniem. Trzeba powiedzieć, że współcześnie wytwarzane fototapety są naprawdę dogodne w nakładaniu – .

Aby poszerzyć wiedzę na omawiany temat obejrzyj stronę, która zawiera fascynujące informacje na prezentowany temat – wystarczy kliknąć!

Jeśli mimo to boi się trudności, można zdecydować się na fototapetę samoprzylepną lub wynająć fachowców, którzy przyszykują ścianę oraz nakleją na niej widoczek.