Kiedy musisz zmieniać opony? Główne zasady eksploatowania pojazdu

24 września 2018 Off By admin
Właściwa eksploatacja swojego pojazdu na pewno nie jest tania, o czym wie doskonale właściwie każdy posiadacz własnych czterech kół, jednakże pod żadnym pozorem nie powinieneśzaniedbać utrzymywania samochodu w odpowiednim stanie technicznym.

opony Dunlop

Autor: USAG- Humphreys
Źródło: http://www.flickr.com
W takich wypadkach unikniesz stworzenia zagrożenia dla siebie, a także dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.
opony w Cadillac

Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com
Wymiana opon
Przede wszystkim powinieneś pilnować odpowiednich terminów zamiany opon zimowych na letnie i na odwrót ( sprawdź na hurtopony.plsprawdź na Zazwyczaj robimy to razem ze stałą zmianą pogody i zazwyczaj jest to najlepsze rozwiązanie – jeśli dla przykładu w grudniu nie spadł jeszcze śnieg ani nie pada marznąca mżawka, z pewnością nie ma najmniejszego sensu zmieniania opon. Pamiętaj także, że opony zawsze powinny spełniać najbardziej wyszlifowane normy – jeżeli poruszasz się na tak zwanych „łysych” oponach, wtedy oczywiście nie masz co liczyć na bezpieczną jazdę. Dlatego zawsze powinieneś decydować się na zakup opon dobrej jakości – aktualnie najbardziej rekomendowane są opony Dunlop, które praktycznie zawsze będą mogły zagwarantować Ci najwyższe bezpieczeństwo.
Regularne przeglądy!
Powinieneś zawsze również zwracać szczególną uwagę na to, czy Twój pojazd ma aktualne wszelkie przeglądy. Chociaż za zaniechanie przeprowadzenia obowiązkowego przeglądu zazwyczaj nakładane są kary, niejednokrotnie o tym zapominamy.

Dodatkowo na bieżąco powinieneś usuwać wszelkie usterki w swoim samochodzie – zwykle trzeba na to przeznaczyć sporo pieniędzy, jednak w takim wypadku będziesz miał praktycznie gwarancję, iż wszystko jest w jak najlepszym porządku – a na pewno bezpieczeństwo Twoje i Twych pasażerów na drodze powinno być najważniejsze.