Każdy z nas powinien troszczyć się o swe zdrowie – niezależnie od rodzaju pracy oraz ilości lat na karku

3 lipca 2019 Off By admin
Każdy z nas powinien troszczyć się o swe zdrowie – niezależnie od rodzaju pracy oraz ilości lat na karku
Niejeden doktor powie nam, że sen jest jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na ogólny stan naszego zdrowia. Sen powinien być wystarczająco długi, ale także zdrowy.

Komfort cieplny w biurze

Autor: Lars
Źródło: Lars

Ale co to jest zdrowy sen?
mieszkanie - malowidło

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Zdrowy sen to taki, który powoduje, że o poranku wstajemy wyspani i stuprocentowo rześcy oraz gotowi na wszelkie zadania, które stawi przed nami życie. Niedobrze jest, jeżeli nasz sen bywa płytki, ciągle się kręcimy, od piątej rano nie możemy już spać, a podnosimy się z łóżka w konsekwencji bardziej zmęczeni, niż wówczas, gdy szliśmy spać. Rzecz jasna powinniśmy iść od razu do doktora, zrobić najważniejsze badania. Musimy się również zastanowić czy w swoim życiu nie mamy nazbyt dużo nerwowych sytuacji. Musimy się koniec końców również zastanowić czy domowy materac jest komfortowy.
Jeśli wstajemy o poranku połamani, to jest to znak, żeby kupić nowy materac. Najlepsze na rynku obecnie są materace (zobacz https://www.sensive.pl/materace-kielce/) piankowe. Są niezwykle wygodne. Od razu dostrzeżemy różnicę. Dodatkowo, materace piankowe są także antyalergiczne, ponieważ miejsce jest mało przyjazne dla większości mikroorganizmów. Są także takie materace, które są antybakteryjne – są dodatkowo nasączone odpowiednimi środkami. Materace piankowe są elastyczne i z tego powodu tak dobrze dostosowują się do kształtu ludzkiego ciała.

Jeżeli śpimy na boku, to nasz kręgosłup będzie wówczas prosty – to szalenie ważne. Może nie myślimy o tym za młodu, ale na pewno docenimy na starość, kiedy dzięki inwestycji w dobry materac, nie będą nas bolały plecy.